Vremenske prilike u 2020-oj godini

Pada sitna

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Duvalo je, ja za mojih 30 godina ne pamtim ovakvo nevreme. Jedan plastenik nije bio zatvoren, pokrivilo sipke na kraju i pocepao najlon.
 
Danas i sutra do 15 stepeni...doček i Nova godina iznad 10 stepeni...povremena kiša...Iznad 10 stepeni i posle Božića, ludo vreme se nastavlja do 10. januara, kada kreće blagi pad temp.
 
Noćas oko pola 3 se spustila baš jaka oluja sa kišom, diglo mi ceo prednji deo tabli sa drugog pomocnog objekata 😒 To je prvi put da ih digne za 25 godina od kad smo ga napravili... Baš je bio jak vetar i par puta je nestajala struja... A kiše na kraju svega dve litre...
 
Pada kiša al onako kao da je neko cijedi. I juče je padala ali jači pljuskovi. Dodatna so na ranu za one koji nisu sanirali krov. Ova dva dana sam na krovovima ali klizavo i opasno. Neće svako ni da ide na krov jer šta ako opet zatrese.
Noćas novi potesi u nekoliko navrata ali nisu jaki. Tek toliko da održe napetost.
 
I kod nas je Una narasla pa počela da izviruje šta ima u poljima i ima li vajde da sad izlazi ili da još pričeka.
 
Zavisi od zemlje kod nas na smonici do 40cm pa posle dole zuta glina tj uljma treba baš dosta da nakisne.Treba ozbiljna zimska rezerva da bi nešto niklo i da se seje duboko,jer ta zuta glina drži vlagu,a smonica ni malo.Dešava se da i u maju ispuca zemlja.Sad su praznici pa kad uhvatim vremena prošetaću do jednog klizišta gde se lepo vidi kakva nam je jadna zemlja.Bez ozbiljne vlage prinos nikakav.
 
Nazad
Vrh