Vremenske prilike u 2020-oj godini

42 lit

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Prava natapaca 40l preko 12h je padala, kada je stala ni u jednoj njivi nisam video da stoji voda, upila zemlja samo tako. Ovako jos 2x i eto lepe rezerve vlage.
 
Ni to nije problem...
Znaš za onu "sremačku" kad komšije, s kojima (naravno) ne divaniš, odvoje uvo i slušaju koliko puta će se čuti svinče na susedovoj zabijači ? 😂 😂 😂
Pa tako računaju koliko komada si klao...
Odradi i ti tako, pa nek' se čuje do...
Vinskog Srema.... ::vino::
 
Nemam tih problema.Sa jedne strane prazna komšijska kuća a sa drugim komšijom živimo u simbiozi. 😁 Kada dođe klanje na red da mogu tih dana najradije bi otišao od kuće, u svet u Pavlovce što bi kod nas rekli. 😂
 
Jutros vidim mlad mesec koji je svoje "rogove" okrenuo na gore. Sećam se kad sam bio mali da je deda pričao da su stari pratili mesec i na osnovu tog položaja kad je mlad predviđali kakvo će vreme biti. Ako su rogovi na gore onda će biti suvo, a ko su na dole onda će biti kiše. Naravno to je narodsko verovanje i ko zna kad je istinito ali nekad se potrefi. Isto kao kad kažu ako na dan nekog sveca grmi ili bude vreme takvo i takvo onda će zima ili leto biti takvo i takvo. Sad sam gledao prognoza je da do sledećeg vikenda (10 dana) je suvo i porast temperature. Taman da svi koji nisu završe poslove koje su planirali. A moglo bi to lepo vreme da potraje i do polovine novembra.
 
Jutros vidim mlad mesec koji je svoje "rogove" okrenuo na gore. Sećam se kad sam bio mali da je deda pričao da su stari pratili mesec i na osnovu tog položaja kad je mlad predviđali kakvo će vreme biti. Ako su rogovi na gore onda će biti suvo, a ko su na dole onda će biti kiše. Naravno to je narodsko verovanje i ko zna kad je istinito ali nekad se potrefi. Isto kao kad kažu ako na dan nekog sveca grmi ili bude vreme takvo i takvo onda će zima ili leto biti takvo i takvo. Sad sam gledao prognoza je da do sledećeg vikenda (10 dana) je suvo i porast temperature. Taman da svi koji nisu završe poslove koje su planirali. A moglo bi to lepo vreme da potraje i do polovine novembra.
To sto si ti video je poslednja cetvrt ,mlad mesec se vidi u sumrak a nikako u jutro.
 
Nazad
Vrh