Vremenske prilike u 2020-oj godini

Izbqcili su kartu sa padavinama za nas kraj, mislim za j.banat, nesto oko 10-15lit ali to ako bude duvao vetar nece biti nista od te litraze
 
Yr. no je odustao od padavina za Utorak i Sredu, od najavljenih vise lit. sad nula.
Accuweather jos uvek daje neku sansu za par lit. ako se do veceras ne predomisle.
 
Ih sad... pa vetar kao vetar, mora da duva kad je nečim izazvan....on je samo posledica, uzrok je nešto drugo. U ovom slučaju košava, standardno na prednjoj strani promene... na ovih 33C uz sunce i umerenu vlažnost koliko je u većini krajeva svakako da neće dati osećaj osveženja na otvorenom polju.
Problem je što je Banat uz Rumuniju sam po sebi na granici padavina, već istočnije malo u rumunskom delu biće suvo (bliže Karpatima). To diktira ciklon sa svojim razvitkom, jačinom i putanjom, a svakako ne prizemni vetar (košava).

Za Vojvodinu najbolje stoje... pa predeli bliži Hrvatskoj i Mađarskoj granici.

Miloše, veći deo KiM dobiće dobre padavine.
 
Poslednja izmena:
Ajde kimi izbaci onu kartu sa padavinama pa ćemo svi znati čemu odprilike da se nadamo...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod mene zatišje (pred Buru)...
Stala vruća Košava, neobično mirno, samo se cvrčkovi oglašavaju...
I odavde se vidi da seva ali od mene južno, tamo nekuda, prema Šapcu, rekao bih....
Grmljavina se ne čuje, ponavljam, baš je mirno, ali "light show" u visinama je baš impozantan.....
 
Skoro cela Srbija dobice lepu kisu do sredu uvece jedino J.Banat je u velikoj rupi tu gde nece biti nista.
 
Nazad
Vrh