Vremenske prilike u 2020-oj godini

Bas tako,kod nas moze jos mnogo da pada,nema nikakvih problema.Sinoc smo dobili jos 15 litara,za ovaj mesec oko 80l kise,po prognozama ide suncano i toplo vreme,nema kisa u najavi,za sada.Nedelju dana 35+C i mnogi ce pozeleti kisu,ali aj bar da skinemo psenicu,ima crnih i kod nas.Nzm ali primetio sam da brkate sorte su uglavnom dobre,dok ove obicne su crne bilo po oazama u njivi ,bilo skoro cele parcele.
 
Bas tako,kod nas moze jos mnogo da pada,nema nikakvih problema.Sinoc smo dobili jos 15 litara,za ovaj mesec oko 80l kise,po prognozama ide suncano i toplo vreme,nema kisa u najavi,za sada.Nedelju dana 35+C i mnogi ce pozeleti kisu,ali aj bar da skinemo psenicu,ima crnih i kod nas.Nzm ali primetio sam da brkate sorte su uglavnom dobre,dok ove obicne su crne bilo po oazama u njivi ,bilo skoro cele parcele.
Kad pre je vec palo 80 l kod tebe u Junu kad do juce prekjuce danima si pisao kako jedino vas zaobidje kisa?!
Mi i jos par mesta u okruzenju isto smo toliko kise imali u Junu.
 
Kad pre je vec palo 80 l kod tebe u Junu kad do juce prekjuce danima si pisao kako jedino vas zaobidje kisa?!
Mi i jos par mesta u okruzenju isto smo toliko kise imali u Junu.
Od pre par dana do sad smo dobili maltene pola od tih padavina,ostatak je jednom 16 litara,pa 8 i ostalo po 1,2,3 litre.Tako nesto,nzm tacno sad ovde preko laptopa,na kompu belezim kolicine padavina...Nama su kukuruzi poceli da uvrcu listove kao kaktusi pre onih prvih kisa,toliko je bilo lose,zadovoljan sam koliko je palo,ali kao sto rekoh moze to jos puno vise,i dalje smo medju onima sa najmanjim kolicinama padavina,a kad zasusi,ne hoce li,nego kad,onda mozemo samo da se nadamo u dobre zalihe vlage u zemljistu.
 
I kod mene u protekla dva dana 46 lit, taman. Kod nas i nije toliko preterano padalo pre, ali konstantno dodavalo po nekoliko litara.
 
Ustao jutros, obradovao se sunčevim zracima, prva stvar koju vidim kroz prozor su ženine muškatlu, vidim mrdaju se, reko ništa od prskanja ni danas, opet duva vetar... Jtžm, pa ide žetva a mene još proganja prolećno prskanje i konstantno pirenje vetra...
 
Put Latković-Dudovica, na mestu uliva Onjega u Ljig. To je pored auto-puta za Čačak. Slike od juče popodne.

kMvax4q.jpg

uvl75Ia.jpg

HRPIynv.jpg

78xr2gX.jpg

wAR4POL.jpg

hMujqXJ.jpg

Q6fr95p.jpg

dMI7GxH.jpg

3CLPOUI.jpg

Vq821vk.jpg
 
Bas hteo isto reci,svake godine gledamo ove slike poplava dole kod njih,par jacih kisa i plivaju.Koliko treba jos vremena proci da dobijete nasipe pored reka kao sto ima ovde po Vojvodini ?.
 
Ima gde ima nasipa narocito na vecim rekama. Ali ovo plave mahom male bujicne reke. Njih je zajebano ukrotiti. Preko cele godine mozes da ih preskocis, a kad naidje ovolika kolicina padavina u kratkom roku za 2 sata se od potoka pretvori u bujicu.
Kad bi mi kao narod manje bacali sut i otpad a vlasti s vremena na vreme cistili korita od rastinja granja itd, stete bi bilo ali bi bila dosta manja.
 
Upravo... To manje vise sve male rečice urade. Najveca poenta je nas retardiran mentalitet. Baciti u reku pa ce to da ode nekome sledecem. Takve bih samarao usranom motkom....
 
Nazad
Vrh