Vremenske prilike u 2020-oj godini

pa i dalja neki kukaju da ni kap nije pala, a juce svuda pise da je skoro pala solidna kisa, nikad veca lista nije bila sa stanicama gde je pala...
 
Kiraj, a ja baš na Ilju, na granici vašeg i našeg atara imam najveću njivu zasejanu pšenicom. Baš sam potrefio ove godine, 12 jutara sgurna katastrofa.
 
Ja sam mislio da ce biti katastrofa kod nas ali smo prosli samo sa kisom. Neka okollna sela su dobila velike padavine.
 
Dve nedelje ne mogu okositi detelinu, spartanje je postalo misaona imenica, za kukuruz kasno, za soju mozda i uspem ako stignem da isprskam protiv sirka. Prskanje useva kako smo obavili to je tek vrhunska zajebacija,ima njiva u ataru od dobrih domacina koji nisu mogli u njiva, nije bilo uslova za dubinsko a sad... od dobrih domacina. A kad zasusi posle ovoga ima da placemo za 1litrom.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sto se tice spartanja to ove godine nemere,blato a kuruzi do pojasa tako daaa,gledam da nekako utrcim da zviznem soju od sirka.
 
Raspao se potpuno kompletan front dok je stigao do nas. Onaj deo koji je išao ka Beogradu nije oslabio.
 
Nazad
Vrh