Vremenske prilike u 2020-oj godini

Него.... после ове данашње врућине, боље ноћас ником ништа да не пада, јер ако почне, велика је шанса да опали лед.
 
Savo nije bilo leda? U St. Žedniku kod Stovet-ovog silosa je bilo malo. Baš me uhvatio taj pljusak. A kod mene, vazdušnom linijom ~4km, par kapi.
 
Danas su oblaci gotovo nepokretni, jedva da su se micali sa mesta gde su nastajali. I kad je konačno taj oblak kod Save krenuo ka jugu - na nas, odjednom je stao i promenio smer ka istoku. I sad je tamo jedna potpuno crna tufna, ne zna čovek da l' da se raduje ili da tuguje. Žao mi je jer smo i ovaj put izvisili za kišu, ali sa druge strane ne bih baš voleo da te "crne tufne" dođu ovamo...
 
Radicevic (izmedju beceja i srbobrana) ni kap nije pala... jel ima neko informaciju iz beceja da li je pala oko Bogdanovog salasa? Treba da prskam soju ujutru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radicevic (izmedju beceja i srbobrana) ni kap nije pala... jel ima neko informaciju iz beceja da li je pala oko Bogdanovog salasa? Treba da prskam soju ujutru


Sent from my iPhone using Tapatalk
Po poslednjoj radarskoj slici trebalo bi da je i tamo pala kiša.

 
Dukej sve si lepo rekao, u tranziciji strujanja sa jugoistočnog (juče, i sve do jutros) na zapadno (u toku dana) izostalo je bitno strujanje u nižem sloju gde je padavinska baza oblaka, pa se oblaci gotovo da i ne kreću.
Baš je to slučaj s ovim oblakom oko Bečeja, već 2-3 sata gotovo stoji u mestu. Taj predeo tu je dobio debelu nadoknadu padavina.
 
Dukej sve si lepo rekao, u tranziciji strujanja sa jugoistočnog (juče, i sve do jutros) na zapadno (u toku dana) izostalo je bitno strujanje u nižem sloju gde je padavinska baza oblaka, pa se oblaci gotovo da i ne kreću.
Baš je to slučaj s ovim oblakom oko Bečeja, već 2-3 sata gotovo stoji u mestu. Taj predeo tu je dobio debelu nadoknadu padavina.

Tako blizu, a tako daleko! Već koji put ovog proleća...
 
Nazad
Vrh