Vremenske prilike u 2020-oj godini

Sad treba da popusti da moze spartanje kukuruza da krene..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Danas rekli da će biti sunčano i lepo vreme i mi taman stigli na njivu da prskamo soju drugi put kad od jednom se smračilo i krenuo pljusak da pada
 
Bilo je sparno celo pre podne. Sada se ispadala u 2 navrata. Znaci jaak pljusak, malo onako zastane i onda drugi. Sreca nije bilo leda...
 
Konatice juče opet 12l, ne da u njivu pa to ti je 😐, i korov ne raste, žvaće zemlja na nekim mestima, krenule bakterioze po povrtarskim kulturama, sunca fali
 
Wvo slike iz Erdevika
8b164cb93194e140ca20294052d672e5.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Za poslednjih 10 dana ukupno 28l po mom kisomeru. Negde je potkacilo i dosta vise a negde moguce i manje.
 
Po satelitskom snimku,kisa preko mojih njiva,zovem da cujem jel padalo,kad ono 3 kapi......
xebem ti vec vise gde nestade voda iz tih oblaka ...... :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Po satelitskom snimku,kisa preko mojih njiva,zovem da cujem jel padalo,kad ono 3 kapi......
xebem ti vec vise gde nestade voda iz tih oblaka ...... :zli: :zli: :zli: :zli:
Eno je u Tavankutu. Ako ti je za utehu, tako je i kod nas u Đurđinu. Svaki dan par kapi. E jedino juče kad nisam hteo da sklonim kombajn pod šupu onda je počela da pljušti. Brže bolje oteram ga, i naravno ubrzo je prestala padati. Bilans 3 litre.
 
Ja nisam pametan ,ali vidim da biljke preživljavaju od atmorsverske vlage,i sad je palo po litre.
Da dočaram kad se crep napio vode i počela oluka da se čuje stade i kiša.
 
Nazad
Vrh