Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ево кише у четвртак у целој земљи...
 
Kimi a šta je razlog da kiša koja pada u Sloveniji, Hrvatskoj i Bosni ne dođe do nas? Jel se tamo ispada pa onda ovde nema ništa? Jedino što sam primetio jeste da kad kod nas duva košava ot tih oblaka sa te strane nema ništa. Nama može da dođe dobra kiša jedino iz pravca Rumuniju.
A najave za četvrtak-petak koje su pre neki dan bile 32+15mm sad su svedene na 5,6. A kako se bude približavao taj termin (u sredu) od toga neće biti ništa.
 
Meni sve mirise na proslogodisnji scenario. S tim sto smo prosle godine pred kraj avgusta imali nekih 15-20l. Pa i nesto moglo da se odradi. A ove od 3-4.8 do danas kad se sabere nema vise od 11-12l iz 6-7 puta. Sad sam vracao film u glavi. Sto kaze Kimi moguce da je slicno ovako bilo u jesen 2011 god. Ali sam ubedjen da je bilo bar malo kise u oktobru jer smo po secanju posejali psenicu i jecam u optimalnom roku i nikla je u toku jeseni.
 
To za cetvrtak slaba vajda koliko mogu videti po prognozama,pogotovo ovamo mi u srednjem Banatu ka Rumuniji,deo do Hrvatske ce i dobiti neke kise,ali ovde nzm....
 
Kimi a šta je razlog da kiša koja pada u Sloveniji, Hrvatskoj i Bosni ne dođe do nas? Jel se tamo ispada pa onda ovde nema ništa? Jedino što sam primetio jeste da kad kod nas duva košava ot tih oblaka sa te strane nema ništa. Nama može da dođe dobra kiša jedino iz pravca Rumuniju.
A najave za četvrtak-petak koje su pre neki dan bile 32+15mm sad su svedene na 5,6. A kako se bude približavao taj termin (u sredu) od toga neće biti ništa.
Da i ja sam to primijetio , ali govorim samo za ljetne kiše kad su najpotrebnije . Rjedje se dešava zadnjih godina da kreću iz Djenovskog zaliva ili Venecije i slično te nas obično nisu promašavale , a i Srbiju . Kad krenu sa Alpi iz Slovenije , idu preko Hr , uglavnom sjeverno ako uhvate Sj. Bosnu to je do Gradiške plafon , i onda idu prema Osjeku, Somboru i ode u HU . Medjutim mi ovde kupimo sve u proljeće ili jesen nažalost.
 
Sve najavljuju kisu ,kisa ,kisa na vestima non stop ,i sad kad navodno treba da pada,ono nista,pokvasila malo limariju na masinama jutros i to je to xd,eto gore sa pisao da nema nista od toga,i bar za sada,sam u pravu.
 
Pada lepo ,jeste da je prekinula berbu kukuruza, ali za posejani ječam i pšenicu ko poručena, za sad 5 litara videćemo koliko će ukupno napadati
 
Ja nosim nekoliko gajbe piva i pijem na uvratu,posle kad mi se pisa ima sve na jednu mestu da kvasim i tu cu da posejem zito posto nema ni m... od kise kod nas

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja nosim nekoliko gajbe piva i pijem na uvratu,posle kad mi se pisa ima sve na jednu mestu da kvasim i tu cu da posejem zito posto nema ni m... od kise kod nas

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Da se skupimo iz okoline i da organizujemo mi masovno ispijanje piva svaki dan kod drugog na njivi :haha::haha::ppozdrav:

Inace proprskalo malo ovde ali nije posteno ni nakvasilo beton, vidjao sam i mnogo jace rose od ovoga
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh