Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kod mene dve kapi u kišomeru! Ne verujem koliko nas zaobilazi, grmilo je i sevalo za sve pare sa zapada, i kako se približavalo nama tako se stišavala grmljavina i na kraju opet ćorak (skvasio se samo asfalt bio). Jedan oblačni sistem se razvio severnije od nas (onaj od Sombora), a drugi je otišao južnije ka Novom sadu i Dunavu... A u sredini duplo golo!
 
Ово ноћас беше киша "из заседе" - неочекивано изненађење. Какогод, пало је 15 литара.
 
Skoro isto kao prosle subote ,8-9L...
Posto sad idu bas vreli dani,ima da bude sparina prve klase.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je palo manje od 5l. Eh što nije padala kao ona na partizanovom stadionu. A i kolega mi kaže da je u Lazarevcu bila baš dobra kiša. Ali bolje išta nego ništa. Biće mu valjda dovoljno i ovo što je dobio pa da pregura ovih 4-5 tropskih dana koje najavljuju.
 
Visoke temperature od 37 C do utorka...Od srede u ranim jutarnjim satima pad temperature koji će doneti i nevreme, pljuskovi i grmljavina.Samo da ne bude leda.
 
Zato u ponedeljak pojačan jugoistok i temperatura oko 39. Takozvano feniranje, gde nije biolo kiše kao kod nas kukuruzi dobivaju čarape ( podgoreva donje lišće)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh