Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
slike.php
[/URL][/IMG]Odakle pada?
 
Ne smem se žaliti na padavine,usevi u indjiji odlično izgledaju,ali mi kiša **greška pomera što se tiče lucerke...jbg,ne može sve biti po volji...
 
Opet ćorak,kao i prošli vikend kad su najavili kišu za severozapad,normalno nije bilo ništa,rezerve vlage su pri kraju,a kreće topliji talas,biće veselo kukuruzu i soji koja tek počinje da cveta.
 
Toj soji koja tek počinje da cveta treba daaaleeeko manje vlage nego onoj koja pravi mahune. I kod nas sinoć ćorak.

April: 60l
Maj: 111l
Jun: 60l

Jul: 25l

03.07. ---- 11l
07.07. ---- 5l
09.07. ---- 4l
13.07. ---- 1.5l
14.07. ---- 3.5l
 
Baš će biti zanimljivo... Juče u detelini vidim ispucala zemlja. Još uvek se sve dobro drži od prolećnih useva,ali pitanje je dokle će tako biti...
 
Biće zanimljivo pogotovo u krajevima kao kod mene gde je peskovita zemlja a deficit vlage veliki, zemlja je suva ko barut a kiše na vidiku nema bar ne u narednih 15 dana.
 
Kod nas i kad je trebalo nije padalo....tek to lokalno nema sanse da nas pogodi...ovde je vec gadno suvo
 
Ljudi bez kukanja. Vucite tifone na njive i zalivajte. Drzava je davala ekstra povracaje za kupovinu agregata i tifona, steta ko to nije iskoristio.
 
Ako bi ovog momenta svi odvukli i upalili tifone verovatno bi i Dunav presusio.
Zna se sta se isplati zalivati, ratarstvo sigurno ne dok je gorivo 160 rsd.
 
Jeste da nocu kod mene ima dobre rose i da je sve mokro ali fali kisa. Kuknjavaje krenula i nadam se da ce je uskoro biti. Ovaj vikend je prosao bez. Najava je utorak. Nadam se da ce je biti. Ih kad bi doslo nesto veca kolicina tzv "rumunke". A mogao bi Kimi malo da se javi i kaze nam sta se planira narednih dan. Hoce li biti nekih kisa ili ne?
 
Ako bi ovog momenta svi odvukli i upalili tifone verovatno bi i Dunav presusio.
Zna se sta se isplati zalivati, ratarstvo sigurno ne dok je gorivo 160 rsd.
Nije tacno,zalivao, trosi se oko 20l nafte/kj za nekih 30 litara kise.

A tih 30 litara moze da ti presudi i do 15-20m /kj u kukuruzu.

Kako se onda ne isplati?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh