Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas za takvu. Ali na zalost oni koji su je posejali u prvoj dekadi Aprila ne znaju o cemu pricamo.
Veceras sam bio u obilasku, sve sto je posejano od 10 Maja pa sve do 31 je tamno zelene boje i place za jednom dobrom kisom kako bi lako prebacila 2 t/kj a u pitanju su u mom slucaju vise od 50% povrsine
 
Izvesno je da će se situacija u narednim godinama pogoršati, što zbog klime, što zbog političara i klike oko njih, tako da kocke neće ni biti...



 
Al je pljusnulo sinoć,ko iz kabla,a ni odkuda...nit je to ko najavio,nit sam ja prikolice sa suncokretom pokrio...
 
Uh ajde još i sutra ovu pravu vrućinu da izguramo i da stavljamo tačku na to. DOduše, ova avgustovska je zlata vredna vrućina, jer je vazduh ekstremno suv(15-20% vlaga) pa čoveku izuzetno godi jer znoj odmah isparava.

Između ponedeljka i utorka eto severca i osveženja, a po svemu sudeći između utorka i srede i nešto kiše. U sredu na zapadu Srbije svežije za 15-20 stepeni u toku dana nego li sutra:
 
Kod nas samo 2014 i 2016 je bilo slicno vreme u Junu i Julu dok u jeb.n.m Avgustu ni kapi kise, mozda 1 l .
Ono sto je mnogo obecalo od soje, puklo je ko od sale.
Ako ove nedelje bude nesto padavina moze spasiti neke kasnije posejane soje.
Sve u svemu druga godina za redom kad krajem Jula obecava mnogo i zivis u nadi odlicnog prinosa a na kraju slaba vajda od svega toga.
 
Kod nas samo 2014 i 2016 je bilo slicno vreme u Junu i Julu dok u jeb.n.m Avgustu ni kapi kise, mozda 1 l .
Ono sto je mnogo obecalo od soje, puklo je ko od sale.
Ako ove nedelje bude nesto padavina moze spasiti neke kasnije posejane soje.
Sve u svemu druga godina za redom kad krajem Jula obecava mnogo i zivis u nadi odlicnog prinosa a na kraju slaba vajda od svega toga.

Pre mesec dana sam govorio da nece prinos nigde biti ispod 2000 kg/kj u nasem ataru. U ovom trenutku je pitanje da li ce uopste biti takve parcele koja ce dostici 2000 kg.
 
O tome pricam, znam i verujem!
Danas skidali kod nas desno od puta ka Alibunaru, Trijumf oko 1500 kg/kj.
U Subotu u tvom ataru ( ne znam tacno gde ) skinut Magy isto oko 1500 kg/kj.
 
I tacno kako sam rekao. Samo je vreme zajeb kosnju soje. Da bar pada ko svet repica da nikne. Ovako je najgori moguci scenario.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh