Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda da mi i Bečejci najmanje padavina dobijemo.
 
Vise Bog ni ne zna sta, kad i zasto nekima da kisu pusti!
Nekima ne treba onda kad nekome treba najvise!
Mi nismo imali nista ovih dana a itekako bi bila potrebna sojama kasnije posejanih.
 
19 litara sinoć...
Spucao grom u banderu sa "elektrikom", pola sela nije imalo struju, a ostali su imali, s tim što im je većina el. aparata sprženo, tipa, wi-fi uređaji, antene raznih sorti, po koji kompjuter i tv...
Ona prva polovina je počela da kuka čim je "stigla" struja...
S istim razlozima...
U voćnjaku-šljiviku gde provodim godišnji odmor pilotirajući raznim vozilima, a koji je oko 14 km od mog sela, u kišomeru jutros 32 litre...
Baš je bilo sparno, čim je upržilo oko podne...
I prilično prosušilo, kada sam odlazio kući oko 17 sati, nije gotovo ni bara bilo na putu, sve popila žedna zemlja...
 
Sve u svemu mi Kikindjani ne mozemo da budemo 100% nezadovoljni. Bilo je kise tokom proleca i veci deo leta. Obisle su nas zadnje dve kise, ali zato u celom periodu nismo imali vece stete prouzrokovane vetrinom ili gradom.
 
Samo nam je nevreme falilo pa da se kompletiramo.Žito,loše rodilo,suncokret slabo plaćen a i kukuruz neće baš biti kao što se misli.Ima vlage ali ga ubi ovo feniranje na 35.
 
Odlicno,kise nije bilo kad je bila potrebna,a sad je kasno za sve kulture,mozda bas ko je sejao kasnije pa pomogne ,ali to su male povrsine.Nek pada nakon setve psenice ,i da moze da se uzore,dotle da je ne vidim sto se mene tice.
 
Male povrsine ako se gleda ukupno posejana soja u Srbiji, to da. Nikako male povrsine u nasim atarima ovde.
Zlatna bi bila vredna neka kisa od bar 20 l za svu soju posejanu od 10 Maja pa do kraja meseca koja jos uvek se bori i jos je zelena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh