Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio sam planirao prskanje kukuruza za ponedeljak, ali sam zbog najavljene kiše rešio da to uradim danas a nikako mi nije godilo danas. Međutim ispalila nas je kiša, sad manje više za prskanje, ionako dok je suvo nova trava neće izaći, ali mi je ovo bila zadnja nada da nikne deo soje koja nije nikla jer je posejana plitko. Pretpostavljam da će kad tad pasti bolja kiša, ali na šta će ličiti to u žetvi nije mi jasno...
 
Pokrpi to sa nekom ranijom sortom,ali ako misliš da nećemo dobiti više kišu ostavi tako jel svejedno će biti...nadam se da sam te utešio...:osmeh:
 
Fale redovi na mnogo mesta u atar,pogotovo kasnije setve od 1 do 500 metara,a međuredni razmak setve je na 70 cm. tako da negde nemaš 140 cm. a negde i 210 cm.:ppozdrav:
 
Popodnevni pozdrav iz Ivanjice:
„Екипе још увек нису изашле на терен, али штета у малињацима и воћњацима је сигурна. Какво је тачно стање знаћемо у понедељак. Противградни стрелци су урадили све што је било неопходно, испаљено је 100 противградних ракета, што није спречило град, али је помогло да штета не буде још већа. Не смем ни да замислим, које величине и колики би град падао да нисмо испалили противградне ракете“, нагласио је Митровић.

Da repliciram gospodinu, možda i pogleda ovaj forum. :osmeh: Sve i da ste imali 500 raketa, ne bi ste uradili apsolutno- ništa, jer te vaše rakete silazna struja (outflow) oluje oduva ko zna gde.
31958972_1699166376868621_3986645526694068224_n.jpg
 
Samo ti Brankovicu hvataj zazubice :)

Odoh da spavam, u nadi da ce me neke opasne munje probuditi :)

Nisam mislio nista lose, zelim vam svima dobru i mirnu kisu :ppozdrav:
Nego, nisam očekivao, do pre pola sata - 40 min bilo je vedro, zvezde se videle. Ali je sevalo i grmelo u daljini...

Pada i dalje, samo manjim intezitetom.
 
A jel bi čovjek onda postao pop automatski ako bi bio sa popadijom ?

Kod nas je pre nekoliko godina službovao sveštenik koji ji bio inače jako društven i veliki šaljivdžija, pogotovo za jednog popa.
Jednom prilikom moj komšija mu u šali reče, kako mu je večita želja da bar jednom u životu spava sa popadijom, aludirajući na njegovu naravno.
Sveštenik se nasmeja i kaže mu "Dovedi ti svoju suprugu da prenoći kod mene i čitav život ćeš spavati sa popadijom". :osmeh:
 
Pokrpi to sa nekom ranijom sortom,ali ako misliš da nećemo dobiti više kišu ostavi tako jel svejedno će biti...nadam se da sam te utešio...:osmeh:

Ostaviću ovako.

Dukej kolko procentualno ti fali , kolko si gustinu želio i na koji način nije nikla , fleke , cik-cak ili kako ?

Ne mogu baš precizno da kažem koliko fali, kakvih njiva ima ovo moje i nije strašno. Možda do 20% fali, ali video sam danas u prolazu da ima gde još po koja izlazi, možda zbog slabe energije toliko kasni... A sejao sam na 3.4 cm, međuredno 70cm.

Fale redovi na mnogo mesta u atar,pogotovo kasnije setve od 1 do 500 metara,a međuredni razmak setve je na 70 cm. tako da negde nemaš 140 cm. a negde i 210 cm.:ppozdrav:

Nema kod mene da fale kompletni redovi, ali u jednom broju redova postoje deonice od 1-10 metara gde ima izniklo tek nekoliko biljaka. Kod soje ne sejem uvratine već izlazim do lenije sa redom i uglavnom mi taj pojas od lenije pa nekih 4-5 metara u njivu je manje više golišav, kako koja mašina...

Izvinjavam se za off u ovoj temi al' da ne budem nekulturan i ne odgovorim...
 
Kod mene pada toliko, mislim da sutra nece biti ni jednog kukuruza u njivi...
 
Kod mene u toki noci jos u dva navrata teski potop a u vise navrata i normalna kisa.Sad bio u polju,nakislo nevjerovatno.Iskreno,spas u zadnji cas.Mlada lucerka je bila na kraju snaga,jos par vrucih dana i pocela bi da se susi.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Šta ćemo mi nesrećnici.Zbog najavljivanih kiša nismo kosili detelinu a bube počele da je šišaju a od kiše izgleda ništa.:sta: Jebeš ti ovaj poso pod vedrim nebom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh