Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nakundačilo se opasno ali je vetar za čas razbuc'o oblake.Ne pade ni kapi.
 
Evo kod mene danas

IMG-78d6970ccffcec0b15d5a14969812d12-V_zpswvce3sye.jpg
 
6l kod mene u kišomeru. Mislio sam da je palo mnogo više. Južno od kanala se sve crvenilo na radarskom snimku, verovatno je tamo palo više kiše.
 
Мора да су Иђош,Кикинда и Мокрин дибили леда!?
Од мене се добро црнило на ту страну.
2657bf649a9c177e7eb3921ecd32107c.jpg
24ae3e73ec1dfb136db8d0d29f739245.jpg
 
Bečej neverovatne količine padavina danas. Najjači intezitet od 16.30-17:00, preko 30L u tom periodu. Inače 15-ak minuta ranije u prvom talasu palo oko pet litara, a posle glavnine nastavilo da pada manjim intezitetom i doguralo sad sa nešto jutarnjih padavina od količine preko 41L. U nekim trenucima promicao je i sitniji led.
Izmereno je inače preciznim automatskim meračem, tako da su podaci tačni.
Ovo je zaista za ne verovati da se desi tako brzo posle onolike hladnoće i snega. U Bečeju je inače najhladnije noći izmereno -23,6°C.
Pre nepune dve godine krajem juna meseca 2016 u žetvi kod nas je tada isto palo izuzetno mnogo, preko 100L za sat vremena i to je najjači intezitet kiše koju sam doživeo.
Ali da se sad početkom marta desi vrlo slično zaista nemam reči..
 
Kod mene potop,poslepodne sam pripremao zemlju za crni luk,a kanda će postati beton,a maloper gledam prognozu sledeće nedelje i do -5
 
Veceras bas dobar pljusak sa gradom, grmljavinom i vetrinom. Jedno pola sata je dobro tuklo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh