Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Očajno vreme. Neznam kako je u predizbornom Beogradu ali kod nas je tuga, svi putevi oko NS beli ? Vozi se 20-30 na sat po magistralnim putevima.


U BGu veselo, grtalicu nigde nisam video, putevi katastrofa sto kola ugaze ugazila su. Autoput se komplet beli ne bacaju nista ni rizlu ni so
 
Zimska idila na -10.
fc048a9e5b84f1a1ef7ac8052daf5e99.jpg
 
Kod nas su se malo prevarili najavili za sever 5-10 cm,a ono 20 + cm i dalje pada jakim intezitetom,možda zato nema grtalica,misle ljudi 5 cm ne vredi ni izlaziti. :haha:
 
I kod nas bi bila idila samo da ne duva. Inače je -8°C i ima oko 10-15 cm snega. Još uvek pada, doduše slabijim intenzitetom i sitan.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Takodje suncano vreme, ima nekih 20cm snega odokativno. Prava zimska idila sa ovim suncem.

Mozda nije za ovu temu ali oprez na putu.
Kod Cuprije na autoputu na mostu kamion probio ogradu. Vozac je u kabini od 7h, izvlace kamion trenutno drugar mi radi na autoputu.
4987ec3356fd19f7faa2dc5df7508a39.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Ovde je malopre bilo -7, snega ima 10ak cm, ali vetar je pravio manje nanose po celom kraju... A sada pada krupan, ali redak i lagano k'o perije da treseš sa krova :osmeh: Glavni put je od jutros očišćen i posut, a kroz naselje je prošao onaj veliki traktor-grtalica i samo je napravio posla ljudima da čiste prilaze opet, a utisnuo je šaru sa točkova u sneg i imam osećaj kao preko najgrublje kaldrme da vozim kola... Bolje da ga nisu slali napolje uopšte :/
 
Ovde oko 20-ak cm snega,juce pre nego sto je poceo urea razbacana na zadnjoj parceli pod psenicom,zadnji voz uhvatili.Inace pocinje da se topi pomalo,a putevi koliko cujem su cisti,i u selu je cisceno takodje.
 
Kod mene napadalo 30 cm novog snijega od sinoć a starog je bilo 40 cm nema ga gdje razgrtati.Temperatura -7 stepeni snijeg i dalje pada tek popodne prestanak. Hrvatski DHMZ najavljuje u petak ledenu kišu a od nedelje 15 stepeni temperatura biće poplave.
 
Ja ne znam sta se desava sa prognozama.Sad ovako sad onako.Juce hmzs najavio za Novi Sad u cetvrtak -13 a sada izbacio prognozu na -18.Da li je moguce da se toliko gadjaju temperaturama.Ni za dva dana unapred ne mogu ni priblizno da pogode.Ako bude -18 bice dovidjenja nekim vocnim vrstama(kosticavo voce)
 
Vreme je idealno za igranje napolju sa klincima. Suv sneg, sanke, sunce greje. Trenutno prijatnih -5 na suncu

Nada poslednja umire.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh