Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Novih 12 l bez kukanja. Sad je to u ova 2 dana oko 50 l. U junu mesecu je to zbirno oko 90, sto u poredjenju sa proslom godinom dodje skoro 4x vise.

Kako li bi tek bilo da kod vas nije non stop susno i da onaj prognosticar nije najavio samo malo bolju godinu od prosle :osmeh:
Mi oko 100l dobili u maju i junu, tako da bih rado i ja takvu susu sa 90l u junu
 
Oko 16h jaka kisa me oterala sa baliranja u Gluscima ,u povratku kuci lezi voda po njivama Glusci, Metkovic ,Bogatic.
 
Ko ce vas znati sad?! Do pre par dana pitao si Kimia za kisu po dva put na dan a sad vec ti prekipelo.
Jos samo Harp da spomenes i da krivis zapad za te kise kod tebe i onda do moga!:osmeh:


AHAHAHA...To je bilo u toku zetve pa sam hteo da vidim kakva je situacija,,jer sam pratio forum neki gde su najavili nepogode.Ali sada nam vise ne treba vise kisa...Bolje da sam posejao soju,jer kod nas njive su pune blata,ko zna kad i kako cemo skinuti psenicu.
 
Bas tako,u maju oko 30l i sad u junu jos oko 70l i to je,... nije sjajno,alinkako ima da nije pala negde ni toliko ja zadovoljan

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Danas 2l, sad ko u inat pada. Da bar skroz unisti psenicu da ni za seme nece dozvoliti da skupimo ono malo sto je ostalo u njivama

@Kimi druze, oce li olepsanje vremena?
 
Juče nemerljivo kišomerom, tek da je pokvasila beton, a upravo sada prestaje jedan mali pljusak, istresao 5 lit.
 
Jutros lepih 12 litara a pre 4 dana 44 litre. Ukupno 56 u ovoj kisnoj turi i rezultat je sjajan. Usevi se vracaju u zivot.
 
Киша у митровици, фино пада за сада....када стане мерење...надам се да и у чалми пада, јербо тамо треба, да на пшеницу у црну земљу сабије до краја.....

- - - - - - - - - -

Сад сам звао село..за сада свега 10л је пало што би са јучерашњим био збир од 25л, а за Јун месец преко 95л....
 
Kod nas danas nije padala kiša, ali evo sad naiđe neki oblačić sa severa i pada blaga kišica. Neće tu biti velika količina kiše (možda 1-2 litre) ali će zasrati stvar oko žita i repice...

edit: brže je stala nego što je počela :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh