Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas Ćorak,oko 15h ssm krenuo zs Vš prejo Plandista i ns ulazu u Plandište do Vršca ko iz kabla U povratku oreko Alibunara kad u Alibunaru potop do pola puta za Lokve,ni meni nije jasno kako je omašila.Palo možda litar na dnu kišomera.
 
Paore kako ste prosli sa kisom? Kod nas pljusti za sve novce,palo je za 30min 30L vode. I jos.pada
 
Oko nas samo kruzi vise od dva sata, oblaci idu kao muve bez glave na sve strane ,nemaju neko jednobrazno kretanje.
 
Kanda su svi primenili recept za garu a poneko i vise komada i to je jedino objasnjenje za ove monsunske kise:haha:
Priznajem da sam "omastio brkove", ali nije bila garava, neg' plava (ili brineta, nešto na tu foru) ali to kanda u ovom slučaju, nema "sas ovuj situaciju", nikakve veze....::suncanje::
Promašilo pre nekih sat vremena joj jedna tura, ode više severno, a i nek je, gadno se crnilo, na radaru odraz bio "momački"...
Zanimljivo, da posle toliko kiše, i dalje imam osećaj da je toplo, a ne kao ono što ume da naiđe,ponekad u leto, nosi sve pred sobom, sa "hledom", i zahladi da ne mereš sjedit' napolju i bistriti svetsku politiku s komšijama...
 
Priznajem da sam "omastio brkove", ali nije bila garava, neg' plava (ili brineta, nešto na tu foru) ali to kanda u ovom slučaju, nema "sas ovuj situaciju", nikakve veze....::suncanje::
Promašilo pre nekih sat vremena joj jedna tura, ode više severno, a i nek je, gadno se crnilo, na radaru odraz bio "momački"...
Zanimljivo, da posle toliko kiše, i dalje imam osećaj da je toplo, a ne kao ono što ume da naiđe,ponekad u leto, nosi sve pred sobom, sa "hledom", i zahladi da ne mereš sjedit napolju...

Dobrodol misli se na donju frizuru ne na boju kose:haha:Ajde samo priznajte jer nece stati dok svi ne priznaju
 
Cu donja frizura ma sva masna kao imalinom da je mazana morao sam kuci da se uvaljam u preradjeno ulje da me moja gospodja ne provali!:osmeh:PS.Inace ima crvenu kosu i stoji sa leve strane Kacke petlje kad ides ka NS-u!
Dzabe ja priznajem kad evo ovde kod nas ne prestaje 23l i dalje pada sad sam izasao napolje i do sutra ne izlazim dupla doza obroka za ovce i neka zderu to im je do ujutro ako kosa stane,a ako ne onda do podneva.
 
@slobapatrola

I meni je palo na pamet, zapravo mom bratu da je ova sad već dosadna kiša uzrokovana vremenskim inženjeringom zbog fudbala.
Znam da ponegde još nije pala u dovoljnoj meri jer je prethodni sušni period bio zaista drastičan i neizdrživ.
Ali u većini mesta ga je već ozbiljno preterala. Plašim se samo da ne nastavi.
Kao što nije normalno, bar za naše krajeve, da ne pada po dva meseca u prolećnom periodu kada je inače najviše ima,
tako nije normalno da sad ne može da stane. I jedno i drugo ima slično negativno dejstvo na ratarsku proizvodnju, baš prema onoj
"Ni u suši gladi, ni u kiši roda". Previše vlage potpomaže bolesti, onemogućava žetvu kao sada, i čini drugo šta negativno.
Zašto mislim da ove vremenske prilike nisu uzrokovane samo prirodnim zakonima i pojavama.
Dobro se sećam perioda zimskih olimpijskih igara u Sočiju, Rusiji takodje.
Februar mesec 2014.. Šta se tada dešavalo i narednih meseci?
Skoro sve vreme trajanja igara u našim krajevima, Vojovodini bar duvao je onaj nenormalni, ludački vetar, danima i nedeljama.
Tresle su se roletne na prozorima, zvukovi nastali od udara vetra su budili noću.
Sećate se, tada se zbilo ono "spašavanje" zavejanih iz smetova kod Feketića od strane superheroja..
Pao je neki mali sneg, ali je vetar bio toliko jak i uporan da je pravio ogromne smetove.
Sledi vlažno proleće i Maj sa nezabeleženim poplavama i velikom mukom za mnoge.
Je li to sve slučajno?
Mislim da nije! Tad je rusima trebalo snega, a sad im treba sunćano vreme..
Neka kaže ko šta hoće, sigiran sam da pomenute zemlje imaju takvu tehnološku moć.
Medjutim, sve to nije savršeno. Kad negde "zavrneš", na drugm mestu prelije, i eto nama trenutne situacije.
Čuo sam da je u Madjarskoj još gora situacija i da je rod pšenice već sada ugrožen.
 
@Kris

Videćemo.. :) Treba pratiti hoće li neka utakmica biti igrana po kiši, prekinuta ili odložena zbog padavina.. Mislim da neće.
Ne pokrivaju oni verovatno čitavu teritoriju. niti to mogu, ali sigurno remete prirodne tokove delovanjem na manjem prostoru.
Meni to deluje vrlo logično, a neverovatno se poklapaju termini.
Amerika i Rusija jedine nisu imale sušu prošle godine na gotovo čitavim njihovima teritorijama.
Dok je Evropa medjutim beležila najtoplije leto ikad, kao i Australija i ostatak sveta..
Gledao sam mapu koju je objavio Washington Times.
Slučajno?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh