Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimiii, gde siii???

Kakve su situacije za juzni Banat?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Danas najvise kise dobio je izgleda Taras preko 50 l , Zrenjanin od 5 do 15 l kako gde je uhvatila. Potez prema Mihajlovu gde je i gro mojih parcela je najmanje kise dobilo do sada. Mada u odnosu na neke mesta gde uopste nije bilo kise dobro je. Mada koliko je to neujednaceno najbolje govori to sto na rastojanju od jednog kilometra imas kukuruze koje i dalje mozes da spartas opusteno i one gde je kukuruz vec preko pojasa.

Inace na Zlatiboru trenutno opet provala oblaka i led pici.

Evo je pocela ponovo kisa u Zr , sa nekim vetrom.
 
Hoće!

Mom drugaru su zaštitari rekli da je potreban pljusak reda veličine 15 l/m2 da spere friško nanet herbicid sa lista biljke. Kod tebe se za tih pola sata herbicid osušio i zalepio za list i verovatno ga nije sprala kiša. Baš napiši rezultate za dve nedelje...
 
Okolina Obrenovca mi smo dobili od marta nekih 10l..pogotovo deo zapadno od Obrenovca...danas sparatao kukuruze prasina kao u sahari....ako nepadne ovih dana a mislim da nece....mislim da smo ga ugasili...
 
12 litara. Prskao sirak Agilom pola sata pre kiše završio. Da li će uspeti?

Imam iskustvo po tom pitanju. Ove godine , prskao sam sirak sa flupisorom kad sam završio prskanje počela kiša da pada , za pola sata palo 30 l . Bio sam siguran da prskanje nije uspelo , ali juče sam bio da špartam tu soju i tamo je najbolje uspelo prskanje . Sirak se osušio skroz . Za nepoverovati.... inače ovih dana kod nas nije bilo kiše samo danas pre podne 2 litre , ali sve ukupno u maju ( zavisno od dela atara ) od 80 do 110 litara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh