Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros -2.2 c u dolini Morave išlo do -3,3 c
 
Po zvanicnom merenju bilo -2, isao sam u obilazak, prizemno velika steta, jagoda i krompir oborili listove, voce ne mogu jos da procenim, izgleda mi kao pola-pola da je
 
U jedan sat posle ponoći + 1,2 u dva sata + 0,4 u tri sata + 1,8 ,jutros oko šest +4 oblaci su stigli u zadnji čas inače bi bilo belaja.Preživešmo i ovu pošast.Idemo dalje
 
Najniže zabeležene jutros . U dvorištu 0 , u bašti -1,8 a u voćnjaku 700 metara dalje -3,2
 
Jutros kod mene zabelezeno 0,3 ispred kuce 0,7 na njivi malo slabiji mraz u odnosu na pre 3-4 noci
 
Nisam gledao dalje od kuce, ali koliko vidim nije bilo nize od 5 C. U ataru mozda malo nize, nisam imao cim da proverim.
 
Jutros -2.2 c u dolini Morave išlo do -3,3 c


Kod nas -2 a u dolini Morave i niže. Procena štete, nešto kasnije, kad otopli.

Auuu ali koju smo mi sreću imali generalno u dolini Morave.

Prvo je bilo oblačno do 23h, pa se razvedrilo i dakle prvo je opala temperatura do pola 2 na -1,1C... a onda se niotkuda ponovo naoblačilo, oblačnost koja nigde u najavi nijednog modela nije bila prisutna. Sa njom je skočila temperatura na 4C.

A onda se opet oko 5 razvedrilo, i temperatura se brzinski torpedovala nazad do Tmin -2,2C.

Pa da je bilo ostalo vedro nakon 23h to bi išlo do -6 kao od šale.
 
Izgleda Kimi da je ipak Sveti Petar malo umesao prste kod nas. Doslo otprilike do -1 mozda negde malo niza temperatura.
 
Kod mene u trsteniku mislim da je bilo najgore. Kimi lepo napisao oko dva je krenulo da ledi. Prvo na krovu od auta se videlo. Celu noc sam sa dva atomizera prskao vodom ukrug i pustio kpk da zaliva. Srecom pa se na punjenje novog bureta cekalo nepunih dva min. Motor za cas napuni bure. Al je mraz oko pet bio na vrhuncu. U 8 ujutru kad smo stali stabla i lisce i plodovi su bili obmotani ledom. Tako da...idem posle da vidim sta je i kako je i dali je to sve imalo ucinka....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh