Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas pada od sinoc od jedno 23h, a trenutno krupan sneg...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
i kod nas sinoc pocela i dobro natapa. ajd sto je kisa pala to nam je trebalo jos pre 2 nedelje al sto je zabelelo! pao sneg seme mu **greška! samo nam je on falio.
 
Kakvo sranje od vremena! Palo 27l do sad, trenutno sneg pada, temperatura oko nule. Dobro je da nisam vratio jednu setvenu jedinicu kukuruza koju sam greškom uzeo viška, sluti mi na presejavanje. Em što je hladno, em što će tek biti hladno, em što će se uhvatiti kora, kako ovaj siromah od kukuruza da izađe napolje kad ostane bez energije. Trenutno je tek klicu pustio oko 1cm...
 
Kiša je padala kao blesava cijelu noć, od 17h do 4.30 jutros kada je počeo snijeg. Trenutno 0 stepeni i sipa kao iz poderane vreće. U Sarajevu i Tuzli je kolaps u saobraćaju, ulice zasute snijegom, preko Majevice (put Bijeljina-Tuzla) kažu da zamalo trebaju lanci...propast. Juče oko 16h obilazio kukuruz, nikao već preko 90%. Hoće li mu smetati ovo vrijeme, pod uslovom da temperature ne padnu još niže što bi mu bila smrtna presuda sigurno? Nemam iskustva sa ovakvim vremenom, nikad ovo nisam doživio.
 
Celu noc do pola 6 kisa a posle susnezica i sneg evo i sad pada

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Mislim da cu ovaj moj 37 rodjendan pamtiti po snegu e ludog li vremena znaci ne mogu da verujem.A suncokret se bas lepo uredio kukuruz samo na nekih 70 ari je izasao mada me kukuruz i ne brine koliko suncokret!
 
1955 na Djurdjevdan je pao sneg deda mi je pricao. Tako da svasta moze za zivota da se dozivi.

Nada poslednja umire.
 
Kad nismo na psenici imali snezni pokrivac bar na kukuruzu i suncokretu da ga imamo :D

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Susnežica pada temp 1,8 pod krovicom na terasi.U pišomeru oko 25 l po kvm.
U plasteniku u paradajzu +3 brrrr paradajz se sam trese na kanapu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh