Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je klica kukuruza 2 cm,a sejan je na 6-7cm dubine,e sad da li ce izaci ili ce da ga uspore temperature najavljene za sredu i cetvrtak.
 
Takođe ni ja zrno posejao,ali sad već neznam jel sam povukao pravi potez ili sam se zahebo pa sam samo pustio da se isuši zemlja još više...:ppozdrav:
 
Uh, ja sam moje sve posejao u ponedeljak i utorak. Računam da će u vreme zahlađenja uveliko klijati. A posejao na 6-7 cm. Nezgodan trenutak za zahlađenje...
 
Mi kojima je nikao ili pukovnici ili pokojnici. Pricao je meni deda negde 50tih godina dok su jos brigade bile aktuelne. Zapamtio je da je 20 i nekog aprila dosao mraz. Sutradan kukuruz sav pocrne i kaput. Sve su presevali. Tako da ostaje da se nadamo da topla.zemlja ce ga sacuvati.

Nada poslednja umire.
 
Не секирајте се нема правила , не треба се једити.Надам се да ће бити "тресла се гора родио се миш".
 
Kod mene je ovakvo stanje ... kako mu bude bice, nace se neka 200,300, max 400 grupa da presejemo ako zatreba :cao:
zno96u.jpg

pioneer 704, fao 580 . . .
 
Često se dešavalo da bude suprotno od onog što najavljuju, ili bar dosta blaže.

Od ovakve najavljene hladnoće samo bi semenske kuće profitirale i donekle ovi što seju uslužno.
 
Skoro sigurno nas ocekuje jako zahladjenje uz moguc sneg i mraz... Izgleda da ce biti i dobrih padavina... Jos nije kasno da se promeni ali tesko manevarski prostor je mali... Danas je mozda i zadnji dan sigurno bez kise ili bar prepodne u vecem delu zemlje u sledecih nedelju dana i vise da se iskoristi za prskanje vocaka i ostale radove...
 
Poslednja izmena:
Nemoj da paničite, neće biti ni prvi ni poslednji put, ovo zahlađenje po prognozama će trajati oko 4-5 dana (prolazno) a to nije strašno ako dnevna bude od 10-15c, opasniji je mraz ako bude za tek iznikle useve u zemlji nemože da naškodi semenu ako je energija klijanja dobra, što se tiče padavina bar kod nas, ako padne 5-10lit po m2 biće banja, za planinske i brdovite predele neznam šta će biti ali kod nas (u ravnici) po prognozama nebi trebalo da bude strašno mada to još može da se preokrene (nadam se nabolje).
 
Nema panicenja sale...Ali da se ljudi upozore pa da razmisle i pripreme ako mogu nesto da zastite u slucaju da se ispune trenutne prognoze a dobra je mogucnost da hoce... Protiv prirode se ne moze, bice kako ona zeli... I ja se nadam da se ublazi...
 
Nece biti ni nekog zahladjenja posebnog, a nece biti ni kise kod nas u ovim krajevima. Sve su ukinuli, ostalo toliko koliko se i mis popiski. Ovaj deo Vojvodine ce definitivno fasovati ovog proleca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh