Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa jasno je zbog čega je to, jer je padavina konvektivnog-lokalnog-pljuskovitog karaktera pa se oblast sa istim takvim padavinama koje modeli ucrtavaju šeta iz izlaza u izlaz.

U Kikindi gde sam sada stvarno je i te kako vidljiv nedostatak padavina, što i ne čudi jer kad bi se sabrale padavine od decembra za Kikindu daj Bože da je palo 25-30% proseka.

Добро дошао и желим ти да се лепо проведеш у Кикинди !!!
 
Kazu stari ako mlad mesec okrene rogove na gore nema kise i obrnuto. Zadnja 2-3 dana posmatram i bas je tako. Dakle nista od kise
 
Po jednima kisa u utorak, po drugima, utorak i sredu, na trecem mestu sreda i cetvrtak, a neki tamo onda spominju i subotu!? :sta: Pa valjda ce jedan dan pasti :D hehehe
 
Na svu sreću, milioni jednačina koje super računari vrše za čoveka, zasnovanih na zakonima i principima fizike do kojih je čovek došao, će pokazati baš suprotno :osmeh:

Hvala Nikt :)

Prosle godine po prognozi sa interneta treba pljusak da pocne oko 8 sati uvece, sat vremena prije pred bircom u basti ja kazem za jedan sat pljusak, a "penzioneri" bez interneta ma kakv pljusak , gledaj horizont se crveni a po onoj staroj , "rumeni se zora, kise biti mora i rumeni se vece, kise biti nece", kad ono poslije 45 minuta razlaz , naidje pljusak sa grmljavinom , kako su i predvidjeli:osmeh:.
 
Nailaze neki oblaci a i jak vetar se ne smiruje. Mozda i bude neka kisa ovih dana. Valjala bi
 
Kimi ima li kise sutra u sremu? Treba da krenem sa prskanjem psenice...pa da ne bacam preparat dzabe...

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Da li će sigurno biti stvarno je nemoguće reći, ali ima prilične šanse. Ali generalno, ako već možeš, odloži to posle za četvrtak, petak, jer posle ide stabilan vikend po svemu sudeći pa nije moranje da padne baš sutra to bacanje preparata.

Evo kako vidi raspored tih lokalnih, konvektivnih padavina GFS do četvrtka u podne:

GFSOPIT12_72_18.png
 
Neka se malo atmosfera za početak aktivira, da se unese malo dinamike što se kaže.

Zeko Makar malo bi trebalo, ali kao što rekoh ranije, mislim da će glavnina da beži tamo ka Apatinu i Somboru.

Đađo, na okolnim visovima biće je u konkretnijim količinama, ostaje pitanje koliko će dolin reke sama pohvatati. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh