Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi, nije ono slika iz okoline paracina, nego bas iz paracina, iz te ulice mi zena :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod nas mraz jutros jos jači nego proslu noc led na koritu 7mm Danas puno toplije. Mislim da sledece juteo nece kao jutros
 
Kimi, jel ce biti nesto od kise skoro ili ne? Dali da se nadamo necemu ili ipak nista?
 
Haos, gledao sam i ja na Aladinu i ne mogu da verujem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo ensembla GFS-a, padavinski brežuljci daju znake života posle 5,6-og aprila:

MS_2044_ens_3.png
 
Sad gledam na accuweather-u od 14-19 aprila svaki dan kiša. Bolje bi bilo što kaže Kimi ovo oko 5-6 da malo padne. Mada za sad gledano po ovoj prognozi sve do kraja juna ima lepo kiše i sunca naizmenično i temperature ne prelaze 30stepeni. Ali sve je to samo nagađanje. Najsigurnija je ona dan za dan, a ovo na duže staze je onako tek da se nešto napiše.
 
Ko je kukao na puno kise sada ce "plakati" za kisom. Kod nas vec se gubi vlaga u setvenom sloju. Mislim da ce svi koji ovih dana seju kukuruz da pogerese bice neravnomernog nicanja.
 
Sta tek da ocekuju oni koji budu kisu cekali do sredine aprila, a ona omasi kao pre neki dan.
Vlage ima u zemljistu i ne treba cekati.
 
Od 13 04 do 20og sedam dana kisa. koliko je to realnoi i da li sacekati sa setvom jos desetak dana?
 
Vidim dosta sajtova se slozilo za utorak i za sredu za kisu. Dal ce biti corak ili ne videcemo u utorak i sredu :osmeh:
Ali ja cu svakako posejati makar za silazu do tad da ustimujem sejalicu ako je nesto potrebno da se prepravi itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh