Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo se nadam da nece doci kod nas ti minusi iz Rusije, vidim voce bas krenulo od ovih temperatura (kao i prosle godine).
A videcemo tek kakvo ce nam doci leto.
 
Minđušar, neke padavine verovatno od nedelje :osmeh:

Naravno, i mene živo zanima šta će ispasti od ovoga.

Večerašnji izlaz se ništa nije promenio, i dalje daje ozbiljno zahlađenje:

ECM0_216.gif
 
Samo se nadam da nece doci kod nas ti minusi iz Rusije, vidim voce bas krenulo od ovih temperatura (kao i prosle godine).
A videcemo tek kakvo ce nam doci leto.

Do pada temperatura će doći od drugog dana vikenda. E sad tu ima dve nejasnoće.

Ako taj prodor u nedelju bude jače izražen (kao što daje jedan globalni model GFS), onda će zahlađenje iza njega krajem marta da bude znatno slabije.

Druga varijanta je da to zahlađenje prvo (dakle u nedelju) bude blaže, a da onda opizdi polaris ekspres krajem meseca (kao što to daje drugi model, EC)

Prva varijanta je bogatija padavinama, ali je sveukupno manje hladnoće naravno, ipak i s tom varijantom prvom neki krajevi u nizijama bi videli sneg.

Druga varijanta je znatno opasnije, jer ona nudi mizerne padavine, verovatno pljuskove snega, ali ostavlja prostor za vrlo jake jutarnje mrazeve (verovatno i do -10 u nizijama) što bi bilo pogubno za voće.
 
Ja danas i juce letim na sve strane da ubavim sjeme i gnojivo a sad kako mi se cini cekacu 10 dana bezposlan. :osmeh:
 
Znaci Kimi, veca je sansa da se desi ova druga opasnija opcija gde bi kraj marta docekali minuse tj i do -10. Da li postoji neki deo Srbije koji je vise pod udarom, ili govoris o celoj Srbiji?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh