Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas na putu iz Novog Sada...

20170306-162516.jpg
[/IMG]
 
Od juče pada kod mene sa dva kratka prekida,litrazu ne znam ali je po mojoj proceni preko 20 litara.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Nakon ovih toplih dana, pa eto juče i prvih grmljavina, sad bi najbolje bilo da skorije padne sneg :osmeh: Taman da se izravna pozitivna anomalija.

A uopšte nije nerealno..

Dotle, dobra kišurina sutra centralni, zapadni, jugozapadni predeli. Iznad 1000m će dobro i sneg da nakrka. U Vojvodini jak severac.

U četvrtak vetrovna pauza, pa ponovo jak severac u Vojvodini u petak i subotu. Moguća je i tura konvektivnih pljuskova kiše, grada, krupe ili susnežice. Uglavnom, zanimljivo vreme :osmeh: Što bi se reklo, od baba marte od svega po malo.
 
U prnjavoru krenule rjecice da se izlivaju...kisa i dalje pada ....nece obic bez poplava nizih priobalnih domacinstava
 
Kod nas promenljiv dan, red sunca red oblacica I dosta vetra ali bez kise. Sinoc padala ali ne znam koliko. Ali je hladnije u odnosu na prethodne dane.
 
Kod nas nema vetra ali zato kiša ubija,padala je rano jutros i evo sada već nekih 3 sata,za sada 10 litara,taman da mi zezne drugu prihranu što sam bacio pre neki dan.
 
Mi plivamo bukvalno . Do juče u zadnjih desetak dana zbirno palo preko 100lit a od juče do sada više od 100 litara .Moglo bi biti slično 2014oj , sutra će se znati.
 
Izlivanje rijeka iz korita . Mi nizvodno , odnosno ja sam kod ušća Vrbasa u Savu , drugi dan nakon obilnih padavina dobijamo poplave u nezaštićene površine ili ako protutnji drug dan , tj ako Sava uspije da primi svu tu vodu iz Vrbasa onda prodje bez većih poplava. One 2014 se poklopilo sve , prethodno visoki vodostaji i ogromna količina padavina u kratkom roku . Ove godine je jedino prethodno bio nizak vodostaj pa možda bude bolje , a što se tiče padavina tu je to . Ko da smo Engleska postali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh