Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi druze pa zar je moguce da bas ovoliko svi pogrese prognozu i da fakticki samo jedna linija zaista pokisne, a sve ostalo ostane gotovo suvo. Pratim more kojekakvih sajtova, foruma i samo jedan je bio realna i tacan 100 %, a to je dhmz Hr. Vidim svi su najavljivali da ce sumadija pokisnuti, te zapad i severo zapad,te Bg, a ono da ne bese tog jednog oblaka koji je prosao od srema do Vrsca nista ne bi ni bilo.
Nije mi jasno da se bas toliko moze pogresiti, pa zar prognosticari i sve nase sluzbe nemaju nekakvu opremu koja moze nesto preciznije da odredi. Ispadne da gledaju u pasulj i da vise pogodi neka zaba u tegli nego oni. Ja ne znam, ali da u u Japanu bilo bi do sad vise puta boc boc.

Da, DHMZ je danas bio točan. U Vinkovci kasno poslije podne-pridveče palo 3 l i sad opet nešto počinje, ali sumnjam u ikakvu ozbiljniju kišu. Malo OFF. Danas sa rusom i kuglom podrivao uvratine. Tvrdo ko beton, da nisam radio sa rusom i prisilnom hidraulikom vrlo često, od posla ne bi bilo ništa. Na 70-ak cm suvo, samo na njivi pod samom šumom u ladovini ima nešto vrlo malo vlage na toj dubini. Pa to treba pasti bar 50-100 l lagane kiše da to nakisne.
 
Drugar je navodnjavao kukuruze ove godine i crevo sa tifona se razdvoji (budžio je neki sastav silom prilika). Pošto je njiva u drugom selu zamolio je komšiju da baci pogled na tifon s vremena na vreme. Kad je komšija primetio da top stoji i nema vode javio mu al ovaj nije odmah otišao da vidi jer je mislio da je nešto oko pumpe. Nakon nekog perioda je otišao i zatekao poplavu na njvi jer je crevo spalo u dolji. Izračunao je da na tom mestu "nakapalo" oko 2000lit/m2. Za par dana kada je opet otišao na to mesto,zemlja suva. Eto koliko su nam njive žedne....
 
Opak odraz oko Vršca, mlatio je led tu negde sigurno:

ko2017090218000000d_BZ.cappi.png
Sada sam video sliku,ovo bi lako moglo biti i naš deo atara prema Uljmi.
 
I teško da je ovo tzv ubica leta. Još ćemo se mi dobro pržiti sve do novembra. Juče gledam oblačnost na radaru i pratim iz sata u sat i uporedjujem sa gfs modelom. Pa taj model je pogrešio samo 500 km. Sta zna oblak sta je 500 km. U Zagrebu juče potop, a to najavili za BG. Toliku preciznost prognoze moze i moja baba da da kad je zabole koske. To je sramota za struku i nauku kojom se bave. I sto se tice mene ja u buduće pratim samo hrvatski dhmz. Nije sramota priznati da su bolji i ugledati se na njih. Pitati ljude kako i na koji nacin oni imaju tako preciznu prognozu. Ovo sto nasi prognosticare rade je ravno katastrofi. Funkcionisu od prilike kao i drzave.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh