Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidi, i to je nešto. :haha: Ja ozbiljno sumnjam da ću skupiti dovoljno za seme iduće godine...
 
Kod nas goro atar na 3 mesta sad veceras,kanda kreteni palili strnjike,vatrogasci jos gase.Kise nema da pomogne.
 
Mogu još 15 dana da se nadam da će nas strefiti neko nevreme,dok ne pokosimo ovu bedu od soje...jer slamu spasti moramo,da se zgrejemo na zimu...ako naiđe nevreme onda ćemo biti i siti
Kakva je bila situacija pre ove zadnje kise kod nas, samo sto nisam poceo moliti za nevreme i grad! Za 10 dana sa ovim najavljenim temperaturama oticice i soja, tako da zadnje nam ostaje molitva za nevreme! Ako nista drugo bar da pokrijemo troskove osiguranja!
 
Jako teska situacija.Tuzna godina.
Samo da ne budem ptica zloslutnica , ali da n bude iduca jos gora.Kao nece nece pa bummm
 
I kod nas isto ,5 /6 litri ,meteorolozi svi promasili ovu kisu,vidim da je sarala po Vojvodini,.
 
Kao i prosli put,pre nekoliko dana kad smo dobili lepu kisu,niko je nije najavljivao,isto i sa ovom.Samo sto je sad palo manje,ali odlicno pred ovu zegu sto najavljuju.Ovo je inace dosta lokalno,ne dobija ceo atar sigurno.
 
Kod mene, "u drugoj turi" , rano jutros izmedju 3 i 4 sata, 2-3 litre....
Prva tura je omašila, jer je oslabila i kiša je samo orosila....
Atar je u kolapsu, najavljuju cele ove sedmice iznad 35 stepeni, tako da ništa ne menja...
Čak i (starija) i na nižim delovima atara lucerišta trpe sušu, i preskočiće se koševina...
 
Vidi, i to je nešto. :haha: Ja ozbiljno sumnjam da ću skupiti dovoljno za seme iduće godine...
Kod mene mozda pola litre i to jutros oko 5.Sto se tice semena za sledecu godinu ja danas kosim ranu soju (ooo)i ako bude 10 metara na 5 jutara mogu ti ja pozajmiti seme komasija :haha:.Nadam se da cu imati da isplatim kombajn.Kod nas je sve izgorelo,mozda ja i bolje prodjem sa ovom ranom sojom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh