Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prosto nemogu da verujem da je i kod nas pala neka ajd da kažemo ozbiljnija kiša...:ppozdrav:

Bio do kišomera 8 lit.+2 lit. što sam prosuo iz prve ture znači dvocifren broj je 10 lit.,a mislim da je atar dobio dosta više od toga ako Radar nelaže jel bilo momenata da u selu uopšte nije padala a na Segedincu se crvenio...u svakom slučaju malo mi je lakše duši...:osmeh:

Dobro si primetio, kod brata na salašu (na Segedincu) 21l, dalje kod Pajice na salašu svega 12l, dalje na Kipovu 26l, u Drljanu oko 50l (ovo za Drljan nije provereno). Jako je nejednako palo po ataru, ali severni i istočni deo atara je bolje prošao. A nije to da negde nije padalo a negde jeste, ili negde je duže padala a negde kraće, već prosto je ili tako bila putanja oblaka ili je negde oblak ojačao a negde se rasturio. Velika je razlika u količini kiše kad je odraz na radaru crven ili zelen, a jednako vremena pada kiša.
 
Pada i dalje, mislim da je do sada palo oko 30lit.
Sad ima da ozivi kukuruz :kisa:
 
Izmedju 20-30lit je palo sigurno,a bio jutros 2x jak pljusak, jedan je trajao i duze od sat vremena.
Evo i sad opet pada vec 30min.
 
Kod nas jedva 6 l i to je to za jul. Sad se razvedrava.
Definitivno je moj kraj jedan od onih koji su najgore prosli ovog leta sa padavinama.
 
Od sinoć do sad 32 litra po kvadratu.
Branković;
U poslednje vreme često dolazim na teren u TENT B, vidim da je kod vas baš loša situacija sa usevima. Gledam njive uz Savu u Ušću, do pola stabla potpaljen kukuruz. U Lazarevcu je nešto bolja situacija u ravnici ali brdo je baš izgorelo.
 
Ma, katastrofa, Darko. Ja sam se nadao da će bar danas bude kise, pa da bar od onog formiranog zrna bude nesto, ali eto svega 6 l i to je inace ukupna količina padavina za jul.
Juce sam ulazio u njivu jednog dobrog domaćina koji bas dobro obradjuje svoje parcele. Na 2 ha u toj njivi, ne verujem da ce biti vise od 500 kg kukuruza. On ce to predstavljam silirati, ali ni ta silaza nece biti nikakvog kvaliteta.
Mislim da je ova godina kod nas gora od 2012.
 
2012 godine je bilo leda u maju mesecu i onda nista nije padalo do kraja avgusta ali te godine kukuruz se drzao i onda sredinom avgusta duvao je vruc vetar koji je spalio sve...I mi smo na takvoj godini imali nekakvog roda...ove godine nece biti nikakvog...jer kukuruz se nije oplodio....Pratim metorologiju od 2005 godine...i jedino 2007 godina je bila katastrofalna ...ali ova ce biti uklesana kao najgora dosad....Dao bog da se ovo nikad vise ne ponovi... A za cene to ce mo videti jer u komsiluku Madjarskoj,Rumuniji ,Bugarskoj,Ukrajni palo dosta kise i oni imaju rekordne prinose...tako da ostaje jedno veliko nista....cist gubitak u "fabrici pod vedrim nebom"...
 
Bednih 4-5 litara, nemogu da shvatim da ovi oblaci toliko jalovi cak i ove radarske slike pokazuju jak odraz a oblak prazan.Sranje zivo, ode ova godina u k. najbolje je da se pomirim sa porazom samo dzaba se nerviram.Nek nam je bog upomoc jer tek dolaze glavne vrucine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh