Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je to sve za večeras, živo me zanima koliko se skupilo mm.
 
Prosto nemogu da verujem da je i kod nas pala neka ajd da kažemo ozbiljnija kiša...:ppozdrav:

Bio do kišomera 8 lit.+2 lit. što sam prosuo iz prve ture znači dvocifren broj je 10 lit.,a mislim da je atar dobio dosta više od toga ako Radar nelaže jel bilo momenata da u selu uopšte nije padala a na Segedincu se crvenio...u svakom slučaju malo mi je lakše duši...:osmeh:
 
Nad selom ,oko 1 litre u 10 uveče.Jutros oko 2 je sevalo ,gemelo i samo poprskalo .
 
Upravo stigao iz Grčke, i uspeo da puvuuučem nešto od one njihove "meduze" i kod nas :haha:
Količinu neznam, jer je stariji gazda muvao nešto sa kišomerom :haha:, ali baruštine po ulici su dobre...:osmeh:
 
Kod mene sinoć 5 kapi.
Jutros 20...kapi.
A, da , i u subotu veče 7 kapi.

XVuRzYb.jpg
 
Kod nas 7 litara.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Darko ti i ja kao da smo u dve države , a ne dva sela jedan od drugog.....
Kod tebe padala i u subotu. Evo ovde padne po koja kap ...
Paora zeza Dunav, a mene izgleda Peštan za :kisa:
 
Beca;
Moguće da je Peštan... :D

uglavnom kad je ovakva godina i kad se nadviju oblaci sve odvuče Rudnik pa kod mene padne po koja kap. Medjutim ove godine je drugačija situacija. Ali je zakasnila. Kukuruzi su baš potpaljeni. Nek bar naliju oni što su odsekli kakav takav klip.

Na primer 2013., Bistrica, koja je selo uz moje, je dobila dve solidne kiše i imala pristojan rod kukuruza, dok u Drenu bio ćorak. A daljina izmedju tih potesa 3 km vazdušnom linijom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh