Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još jedno pitanje za KImia ( imo bi pregršt) : ajd vidimo bude padavina , npr kao i ovo danas , dal su konvektivne ili front šta ja znam , ali primjećujem opet nešto čudno ove godine : zašto se ovg ljeta te padavine ili oblaci kada se i aktiviraju , zašto se kreću toliko brzo ??
 
Noćas Dobrodol dobio litru-dve kiše, susedni Šatrinci 4-5 a potez iznad Grgetega, voćnjak krušaka gde podižemo protivgradni sistem, celih 14l...
Imaju one "čaše" i jutros otišli na posao, a tamo kaljuga, tek popodne prosušilo, a kod nas još jutros bilo suvo, udaljenost oko 10 km vazdušne linije......
Upravo sada počinje neka lagana da pada, i grmi sve bolje, mada je i noćas tako bilo, a ono prrrrc...
 
Ja koliko gledam rainradar taj ciklon ode severno,u opste ne vidim kako ce nam neka zglavna kisa doci, idu samo po koji lutajici oblacici pa kome prodje tiket prodje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Tako je i kod nas jutros bilo,grmelo sevalo sa vih stara izgledalo kao da ce biti smak sveta kad ono pokvasila samo prasinu i otisla u rumuniju:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pada već 20 minuta,a ni beton nije pokvsila pošteno,jači oblaci opet otišli severnije za mađarsku ,to je već drugi put danas ,e sad treća sreća ili ...
 
Оде киша, прошла северно.....овде ни кап.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh