Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Војводина метео - пре 1 сат:
[UPOZORENJE NA OPASNO VREME]
26a0.png
⚠️
Dugo smo razmišljali da li je potrebno izdavati upozorenje, ali nakon najnovjih analiza i obzirom da ipak postoji kakva / takva šansa za opasne meteorološke pojave tokom predstojeće noći, vreme je za izdavanje alarma.
Tokom predstojeće noći jačaće uticaj hladnog fronta iz Panonske nizije na vremenske prilike u Vojvodini. Dolazak hladnog fronta na naše zagrejano područje uzrokovaće umeren, lokalno i jak razvoj konvektivnih procesa. To će uzrokovati lokalnu pojavu pljuskova sa grmljavinom.Kako je front dobro izražen u temperaturnom polju, a znatno lošije padavinski, osim naravno zahlađenja treba očekivati pojavu jakog, a lokalno i olujnog vetra tokom predstojeće noći, i to naročito na zapadu i severu Bačke, kao i na severu Banata gde bi udari vetra tokom prolaska fronta lokalno dostizali 20m/s, odnosno 72km/h.
Pored mestimično olujnog vetra, nakon ponoći očekuje se lokalna pojava pljuskova sa grmljavinom, a postoji manja verovatnoća i za kratkotrajne vremenske nepogode sa gradom.
Još jednom napominjemo, pažnju pre svega treba obratiti na jak, lokalno i olujan vetar, dok su padavine i njihova količina vrlo upitni.
SLIKA: 12Z izlaz našeg WRF-ARW modela, koji za oko 3h nakon ponoći simulira jake i olujne udare vetra na severu i zapadu Vojvodine.

 
Комшија Крис, од овог доле облака, стижу облачићи изнад Турије. А од овог одгоре, све ближе сева ...
 
Kris ovaj odole necete dobiti odvuce ga Novi Sad kao i uvek,al ovaj odgore bi trebalo ako ne oslabi u medjuvremenu.
 
Temperatura asfalta ,ko ono kad indijanci pale pustinju da bi privukli kisu,bar ja tako mislim.
 
Imaš Dunav i s ove i s one strane NS kilometre što baš tu vuče???Tamo treba sigurno da spere prašinu sa prozora zgrada...:osmeh:
 
Pa Dunav protice i pored Titela i jos plus Tisa pa preko Begej na neki 200 metara ,ni zajedno nemogu za par meseci nista da navuku,.
 
Кажу на Војводина метео да овај облак одгоре слаби, а овај у Срему јача.
 
Кад грми, колико далеко се чује грмљавина? Чује се напољу грмљавина. Незнам колико је то далеко.
 
Ma Pet nerazumem se ja u meterologiju,ovo sam skino sa Vojvodina metea,al i to sto pokazuje za moj i tvoj kraj je slaba kisa od 3 do 5 litri.
 
zrno@Kada ga vidiš i brojiš koliko sekundi prođe dok i čuješ toliko km.:ppozdrav:

P.S. North Army javlja kod njega dosad 15 litara,ali nema internet...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh