Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za rubriku verovali ili ne, Nova Crvenka (5 km severno od Crvenke), neverovatnih 32 litre bez nepogoda.
 
Kapetan ponovo nije zadovoljan ni sa 7 do 8 l.
Prigrevica laganih 14 litara vise nego dobro.
Odo sad da se provozam do njiva...
 
Prelistao sam malo meteo forum i tamo kazu da jos veceras ima negde male sanse za padavine a posle sledi jedan dug perioda suvog vremena koji niko za sada ne vide kraj ovog suvog vremena.
Nista novo sto se nas tice!
Od kukuruza sam podigo vec ruke, tu vise nema pomoci i da pada 100 l odmah. Jos uvek se nadam da ce i kod nas neka dovoljna kolicina padavina pasti i spasiti soju, koja jos nije odustala kod nas!
 
Danas je nemerljivo prijatnije i normalnije nego predhodna 3 dana. Ovo je pravo leto, bas kakvo treba da bude i kakva su nekad bila. U hladu je veoma prijatno iako pokazuje 30 C.
 
Koliko ovde citam u pola vojvodine malo po malo pa padne 4, 10, 12,5 litara.nije 40 al nakupi se.kod mene na jugu srbije mesecima cista nula
 
Poslednja izmena od urednika:
Prelistao sam malo meteo forum i tamo kazu da jos veceras ima negde male sanse za padavine a posle sledi jedan dug perioda suvog vremena koji niko za sada ne vide kraj ovog suvog vremena.
I ja pratim taj forum i bilo je očekivano da ce biti kise u celoj Srbiji sledećeg vikenda i to se ocekivala velika količina padavina, medjutim, od toga nema ništa.
Stanje je katastrofalno, ovo ce biti jedna od najgorih godina...
 
Ali da to modeli ili sta vec vide 150 litara kise i da bi za par sati te iste padavine sklonili,ja neznam sta reci.
 
Ali da to modeli ili sta vec vide 150 litara kise i da bi za par sati te iste padavine sklonili,ja neznam sta reci.

Proso i jednostavno Roberte, centar visinskog ciklona umesto u Jadranu završi negde na severu Rumunije i crvc Milojko.

Ta vikend promena nam je bila šansa da se u poslednji čas vratimo na kolosek..

Kada je to isparilo... znate već. Ko zadnji izađe, neka ugasi svetlo....

TO je bila poslednja šansa da se uspavano i uzavrlo Sredozemlje aktivira i zbaci sa sebe ogromnu nagomilanu toplotu, odnosno otera je nazad u Afriku. Kako toga nema, daljim jačanjem i vrhuncem azorskog anticklona od druge polovine jula, pa kroz avgust.... zna se koliko je tu sati. Ćao zdravo đaci.

Jeste jako glupo poređenja, ali to je kao za ovo ubistvo u Grčkoj što se bruji u medijima, u meteo smislu naravno... kobni udarac sada koji primamo je fatalan, ostaje samo "mrša" da se išutira do kraja.
 
A to znaci da cemo zabeleziti najtoplije i najsusnije leto u istoriji merenja, a i pre. Suvise je ocigledno da ne bi bilo sumljivo da je taj africki jezik, da ne kazem jezicina, bas samo iza nas i to tako godinama. Neverujem u teorije zavere, ali ovo neodoljivo vuce na to. Ne znam sta bi to moglo drugo biti osim da nas neko pokusava pokoriti bez metka.
 
Teško da će biti toplije od onog iz 2015, ali među top 3,4 će zasigurno biti.


Daleko od toga da smo najgori Paore... kako je tek Špancima i Portugalcima ne smem ni da zamislim... pogledajte njihov jezik toplote. I Makedonci, Bugari i Rumuni su bili gori isto od nas do sada.

ECM0-48.gif
 
Da prostis Kimi, al je.e se njima oni imaju more i imaju odakle da zarade, a sta ce mo mi koji imamo samo zemlju, a nemamo subvencije i svetske cene.
Kimi moras se sloziti da je ovo jako sumljivo vreme i da to tako pre nije bilo ni blizu. Bas sam gledao i pregledao godisnjake i to je prosto za neverovati koliko su nam padavine smanjene, a leta vrelija. Nije to vise izuzetak pa da kazemokako eto 2017. leto ce biti takvo pa takvo, al mi bre od 10 godina imamo 4 extremno susne, 3 susne, 1 prosecnu i samo 2 kisnije i prijatnije.
Kako je krenulo da ce i toliko biti.
Pogledajte oblake gde su trenutno, pa oped po istoj putanji, Austrija, Nemacka, Madjarska itd i tako iz dana u dan.
 
Ne može to tako Paore da se gleda, to je pogrešan pristup.

Kroz istoriju beogradskih merenja (dugu preko 150 godina), postoje isto bar 2 ili 3 10-godišnja perioda u kojima su leta bila izuzetno topla i dominatno sušna.

Baš smo i na forumu jednog starijeg kolegu pitali da li je ikada ovako rano u zadnjih 30-ak godina trava i biljke bila spaljena kao ove godine (za Beograd). Odgovor je potvrdan. Dakle, ne možemo brzopleto da donosimo zaključke.

Ja se baš sećam podataka za moju okolinu, Kraljevo za 1939 godinu... radio sam seminarski... ta godina se opisuje kao takva da su se i šume masovno sušile, a kamoli ostalo. Uostalom, apsolutni maksimum temperature za Kraljevo je upravo iz 1939. godine i iznosi 44,3C.


A ovo je apsolutno jasno i objašnjivo zašto sledi ovakav završetak.

Ja iskreno nisam obraćao i nisam se sekirao za onaj prvi toplotni talas, ali kada je već ovaj drugi iz kog sada izlazimo došao brzo nije mi bilo svejedno... no držalo me je to viđenje modela da će za ovaj vikend uslediti ta promena, pa sam mislio da ćemo se provući.

Nažalost, kako toga nema, sada je gotovo sve. Prosto, uzavrelo je Sredozemlje, usijalo se kopno, frontovi i poremećaji zapinju na Alpima ili ih prolaze samo u vidu vetra i to je to. Scenario viđen 2015 godine.

Paore, centralna Evrope jeste došla na svoje sada u ovom periodu, ali i njima slede dobre vrućine bez brige i stabilno vreme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh