Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Litraža za naredna 2 dana..... treba napomenuti da je, pre svega u Vojvodini, moguć i sneg u nižim krajevima sutra veče i tokom noći:

GFSOPIT00_54_18_1.png


Što se stabilizacije tiče, sve više miriše na nju al sačekajmo još par izlaza :osmeh:
 
Jutros bas hladno I gusta magla, sad vedro sija sunce T 9°.
Kimi cekamo da nas obradujes nekom stabilizacijom vremena :ppozdrav:
 
Vidim da svi kukate na kišu, mislim da ovde ima članova koji su stariji i pamte da su jeseni uglavnom bile kišovite i da je zima brzo dolazila , možda posle odlagala za kasnije ali ja se sećam i pamtim da smo uglavnom brali po blatu i hladnoći i sejali u jako teškim uslovima, soja se nije sejala , a mašine su bile manje, zadruge i kombinati su radili puno zemlje i uvek orali zimsko do kasno u zimu, a bilo je da ostane i u proleće...u poslednjih 15 god su jeseni takve da ljudima dozvoljavaju da porade na vreme i da rade velike površine, inače bi pih pitao kad bi stizali da urade to na vreme, to važi i za proleća.....setva se otezala do djurdjevdana obično, a sad ako se ne poseje do 15 aprila -ništa, pšenica se vrla ceo juli i kisnula barem jednom ili više puta.......mislim da smo se mi svi okuražili uz ove savremene mašine i pogodno vreme......priroda je to.....polako s njom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh