Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Provala oblaka.Živcira me strašno jer pada sada kada ne treba a kada je trebala nije je bilo ni za lek.
 
Danas ujutro bas dosta hladno.
24mb969.jpg
 
Samo da malo zahladi pa da overim kotao. Onu probu ne računam. Elem, prilično hladno kad zadje sunce. Koliko je stepeni ne znam ali je, subjektivno bar, hladno.
 
Izuzev pokojeg pljuska lokalno sutra, ponajpre na istoku, nema tu mesta padavinama na dalje.

Ciklonsku aktivnost na okeanu ce jos vise rasplamsati ova tropska oluja/uragan koji ce narednih dana opaliti po Floridi, a zatim brzinski se izmestiti ka Islandu. Kao kontrateza nad nas i veci deo Evrope, izuzev severa i severozapada, ide anticiklon iz Sredozemlja uz postepeno sve toplije vreme.
 
Svakako, sve pohvale za Kimija, ali i drugi "izvori" potvrđuju gore navedenu Kimijevu prognozu, stabilne i prijatne (jesenje) prilike u dogledno vreme...
 
Od danas lagano počinje da otopljava, u petak i za vikend maksimumi u većini krajeva oko 25 stepeni.

No, ta toplina neće potrajati kao što je na prvi mah delovalo. Pisah ja u postu iznad da će se na nas narednih dana širiti greben anticiklona sa juga, kao kontrateza ovim grdosijama od ciklona na severu Evrope. E, i te grdosije se potiskuju dalje na sever u oblast arktičkog kruga, anticiklon nastavlja da se penje od nas na sever, skroz do Skandinavije........i tada nama (pošto vazduh u anticiklonu struji u smeru kazaljke na satu), ni manje ni više sledi intenzivno zahlađenje sa severoistoka na njegovom rubu, kao što ova karta i kaže:

ECM0_168.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh