Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nas je samo okrzlo,ja ovako nešto nisam čuo u životu, grmljevina bez prestanka nekih 15 minuta,što kaže kolega kao da je neko uzeo lim i udara sve snage,vetra je bilo jačeg pre kiše,ali kratko.Struje nije bilo nekih 40 minuta,vidim da su deo Sombora i Svetozar miletić bili na putu ovoj pizdariji.Dosta su brzo oblaci prolazili,sutra idem da vidim jednu njivu koja mislim da je dobila po repu,ako je verovati satelitu.


Capturehh.jpg
 
Motorne testere se čuju po gradu........ Komša radi u JKP i odma posle ove vetrine je otišao na posao..... kaže ima dosta porušenih drva i grana po gradu
Kod mene je i jedna telefonska bandera završila na putu....
 
@markokurjega Kolega javi kakvo je stanje izmedju Sv. Miletica i Conoplje, tamo imam kukuruz a nisam u mogucnosti da ga obidjem danas.
Po ovoj radarskoj slici vecina njiva mi je zahvacena, moze se reci sve pod kukuruzom, nadam se da je preziveo.
 
I dalje fenira. Nije bilo ni nekih oblaka, a kamoli kise. Nadamo se da ce sto pre doci. Da nije bilo komaraca, radije bih ove predhodne dve noci napolju spavao.
Evo jedne juce iz debelog hlada.

 
Poptupna suprotnost jutrot . Prava jesenja lagano natapa . Zahladilo . Svaka čast meteorolozima i modelima , sve kako je najavljeno već prije 7-8 dana . Ipak je meteorologija napredovala dosta zadnjih godina. ::super::
 
Nakon 2 mjeseca pade i kod mene kiša, a u susjednom selu imam hektar kukuruza tu je još nema,kod mene ima njiva kukuruza gdje im nema pomoći, da pada čitav juli:kisa:
 
I danas dosta toplo. Vec 26 stepeni, najavljuju do 37. Ako pogode za ovo za vikend bice dobro da se malo I mi oporavimo I usevi. Ali kakve smo srece zadnjih mesec I po dana oprace prasinu a potopice sve osim Centralne Srbije
 
Stvarno ogromna najava. Jos ako pogode prognozu kako kazes da gadjaju,,, :)

Nemam nikakve sumnje da bi u ovom trenutku kod mene zemlja upila 100ak litara bez problema jer su pukotine bas velike po njivama.
 
Ih Marko, nije ovo bas crnogorski krs pa da prodje tako.... Povrsinski jeste suvo, ali vi zaboravljate vrlo i ekstremno kisne epizode koje smo imali, vlage dubinski ima sasvim dovoljno.

Ova sto ide ce taman sve da povrati u normalu.

Inace front napreduje polako, zahladjuje na severu uz Sz vetar.
 
Konačno prijatnih 19 stepeni,sinoć kišica nad selom 2 litre u ataru oko 7-8 litara,vetar na kukuruzu nije napravio nikakvu štetu,jer je zemlja srećom bila suva.Sada počinje ponovo da pada i jako se zamračilo_Ovo je od jutros slikano.

v33dih.jpg




Trenutno provala oblaka.:kisa:
 
kod mene sinoc takav nevreme da u zivotu jos nisam ovakvo nesto doziveo jak vetar pa provala oblaka za 15 min napao 25l ostali bez struje sad opet lagana kisa sad vec dogurao kisa do 31l
 
Stvarno ne znam zasto je izdat za gore level 2, ocigledno nije ekipa lepo
pogledala to, sto im se desava i onda sastave tek da sastave

Front prolazi, gubi se energija... Moze biti pljuskova i grmljavine uz jaci vetar zbog fronta, ali bas jakih nevremena ne, jedino dole juznije u Sumadiji.
 
Kimi svaka cast za najavu snega na Alpima
Ima li sanse da nas kraj zaobidje nevreme?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh