Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Veceras ce biti veselo.
Rtavn184.gif
 
showforecast.cgi

Evo sta kazu za danas iskopirao sam deo sa prevodom nije bas najbolji ali to je to.
Ниво 1 је издата за источну БЕНЕЛУКС кроз северној Немачкој, централној Чешкој и источној Пољској углавном за прекомерну падавина.

Ниво 1 је издата за југоисточне Србије и западне Бугарске, углавном за велике туче.

... Бугарска Србији ...

Као јачи средином тропосферски ток оверспреадс регион ДЛС ће се повећати на вредности око или изнад 15 м / с, повећава шансе за добро организована ДМЦ. Иако ће покретање вероватно остати изолована, изгледа да је лвл 1 да гаранцију на могућност ларге хаил догађаја нарочито у случају да суперцеллс успели да формирају у овој поставци.
 
:ppozdrav: ??? Kod komsije na kisomeru pokazalo 11 l ...kod mene 8l ..? a samo 500 m smo udaljeni .... proveravali smo da li nisam dobro postavio kisomer ... sto je iskljuceno...?
 
Kimi kakva je prognoza za Valjevo narednih par dana? Pozdrav.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Da ja nisam opro kola danas,kisa nebi padala. Kod nas dobar pljusak pada vec 10-tak min uz jak vetar i grmljavinu.
 
Zestok pljusak i sitan led trenutno kod nas. Pljusak je toliko jak da oluci ne mogu da prime svu vodu pa preliva. Evo i radar pokazuje da je Futog u crvenom:

ko2016060116000000dBZ.cappi.png


Radarska slika u saradnji sa:
 
Provala oblaka u gradu..deo prema Kuli jedva nesto..ne znam jel atar tamo dobio kise...isao kolima prema Vitalu...skoro sve suvo..Tomo znas li sta o 7 reonu?
 
Provala oblaka u gradu..deo prema Kuli jedva nesto..ne znam jel atar tamo dobio kise...isao kolima prema Vitalu...skoro sve suvo..Tomo znas li sta o 7 reonu?
Za sedmi reon nemam jos informacija kod mene je palo preko 25l za 15-20min uz obilan led cak ga je bilo i suvog bez kise velicine graska i to je dobro tukao vracao sam se iz Starog Vrbasa novim putem jedva sam vozio ljudi stajali pored puta koliko je padala kisa i led zajedno.
 
Trenutno zagrcemo suncokrete vazdusno kilometar od grada u Kucurskom ataru...oko nas svuda grmi seva,pljusti,a ovde sahara...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh