Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rtavn20418.gif

Ukupna kolicina padavina do srede,bice ovo zanimljiva nedelja.
Rtavn844.gif

Petak ce izgleda biti zanimljiv bice vlage a ima i solidan cape.
Rtavn8411.gif
 
Licno sam skeptik po pitanju nastupajucih padavina. Toliko grese prognosticati, a i Kimi nam nije konkretan, da je veoma mala verovatnoca za ozbiljnije padavine, 20+ litara.
 
Kod nas maj omašio totale,a kako mi se javlja ni jun neće biti puno bolji.Prošlu sušnu godinu smo izgurali zahvaljujući zalihama iz maja,a ovog puta toga nema,mislim da će ovo biti vesela godina.



Fotor_Created.jpg
 
Немојте да грдите нашег пријатеља који се труди из све снаге да прибави бар нешто од временске прогнозе.Да, прогнозе,јер је то права реч.

Од јутрос сам прелетео пола света и изнад средње Европе је било лепо са мало облачности аизнад западне Европе има кишних облака.
До половине Атлантика је непрегледно "море" кишних облака а одатле је небо било без облачка и тако све до Торонта где сам сада и још месец дана па ...
Ово би по речима стручњака било класично пролеће а то што нам оно није по таман је друга прича.
 
Kod nas maj omašio totale,a kako mi se javlja ni jun neće biti puno bolji.Prošlu sušnu godinu smo izgurali zahvaljujući zalihama iz maja,a ovog puta toga nema,mislim da će ovo biti vesela godina.



Fotor_Created.jpg

Tamo pocetkom maja sam kupio kisomjer i ovdje kod mene je palo 100-tinak litara u maju. Neki dan je pljusak u veci deo atara pokupio prasinu a jedan deo voda stajala po putevima.
 
Kimiju svaka cast, on kad kaze da ce padati onda i pada. Ja kudim ove internet prognoze.
Kiraj od te prognoze nema nista iz jednog prostog razloga. Vidi koliko malo padavina po danu, kao da je jesen i zima. U prolece i leto to u 99% slucajeva ne biva tako. Sad kad padne treba da bude 10+ litara, a oni stavili po par litara pa nakupili 70 i kusur. Cisto sumljam da ce to tako biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh