Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra uveče,možda.
z3precipitation042th.png
 
SUtra je vaš dan Kiraj,tj. veče.

Pa bilo je toplo ovog jutra u Vojvodini,Zrenjanin i još par mesta imali tropsku noć (Tmin više od 20.0C)

Brdsko-planinski deo zemlje daleko od toga,minimumi mahom od 11 do 15C.

Ali jeste nezgodna ova vrućina junska,dođe u vreme kada je sunce najjače i dan najduži.Ona avgustovska koja je znatno češća se vrlo lako podnese,dan okrati a i dotle se organizam privikne na toplinu.

Inače ta visoka oblačnost koja je isustila par kapi je zapravo topli front,odnosno znak da od jutros kreće drastičniji porast temperature na visini i samim tim početak ovog trodnevnog toplotnog talasa.Najviše ga osećaju viši predeli gde je temperatura bitno porasla,dok u nizijama je i prethodnih dana bilo toplo pa je efekat smanjen.
 
Uh,za tvoj kraj je baš teško reći bilo šta.Bukvalno odatle ga preseče pa severnije kreće da se crtaju padavine.Prognoza za izbegnuti :D

U ovakvim situacijama oblaci uglavnom iz Podrinja se premeste u sami donji tok Kolubare,tako bliže Obrenovcu.U takvoj situaciji ti bi bio suv.Tako i kaže GFS,ali ja ne bih isključio da možda i valjevske planine izrode koji oblak.

Veća je šansa da će proći suvo,ali ne bih ja tu stavljao ruku u vatru.
 
Kad je naš dan ove godine ? Izgleda da je Kimi bio u pravu kad je rekao jednom da će ovog ljeta biti isto padavina ali da će se preseliti istočno .
 
A Pozarevac i okolina prema Petrovcu?

Mogući su pljuskovi,ali bi glavnina pobegla od Požarevca gore ka Kostolcu i Velikom Gradištu.

@Branković

Da,da,okolina Obrenovca definitivno ima čemu da se nada,tj. pošiljci iz Bosne i Podrinja.

Dakle danas popodne pogled u jugozapadni deo neba i čekanje..

Ogromna mogućnost za grmljavinu na severoistoku Banata:

gfshu00tsprob021.gif
 
Sinoc oko 23 sata uvece išao motorom od Beograda prema Novom Sadu, lepo i prijatno za voznju, ali sam primetio nesto interesantno. U Beogradu, klasicna gradska vrucina, asvalt zraci iako je bilo kasno. Na izlazu kod Batajnice, kao da sam upao u ladnu vodu, ledara, u duzini od nekih 10 km, posle, prema Beškoj, prijatno za voznju. A najinteresantnije, kad sam stigao do mosta na Dunavu u Beškoj, ocekivao sam opet hladno i svezinu od reke, a ono naprotiv, NEVEROVATNO TOPAO VAZDUH,toplije cak i od centra Beograda. Tek sad sam shvatio koliko nas zapravo Dunav "čuva" od nevremena koja poharaše Centralnu Srbiju, Srem i Juzni Banat, pa to je prava vazdušna barijera!
 
Kimi ako imas vremena napisi za Mladenovac i Smederevsku palanku, veceras i sutra uvece ima li sansi za padavine?Hvala unapred!!!
 
Uh,nestabilnost je još pojačana !S tim da težište glavne akcije sada modeli pomeraju na severozapad i sever Bačke i sever i severoistok Banata.

Padavinska "bomba" bi se formirala u Slavoniji te odatle proširila ka već spomenutim severnijim oblastima zemlje.

I za ostatak zemlje su znatno povećane šanse da bude nestabilnosti,skroz suv i bez razvoja bi ostao jedino krajnji istok i jugoistok zemlje.

Ako se ovo ostvari,na severu i severozapadu zemlje pri nailasku ovog sistema biće olujnog vetra !

z3precipitation012.png


z3_precipitation_018.png
 
Kimi druze sta se predvidja za ponedeljak i utorak kod nas ,treba da pocnemo uljanu repicu vrsiti pa me jako interesuje vreme kakvo ce biti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh