Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osvanulo je prijatno jutro,slede nam tri tropska dana a bice uslova i za kisu ovih dana, nadam se da ce biti kise tamo gde je nije bilo do sada, situacija je daleko od alarmantne daleko smo od suse,treba samo u pojedinim krajevima oko 20mm kise cisto da zalije odredjene useve. secam se 2007,8 i 9 u mom kraju gotovo da nije bilo kise po 2meseca preko leta pa smo preziveli ali sa velikom stetom sada je sve kako treba rezereve ima bar za mesec dana jer nesecam se kada je bilo dubinske vlage u ovo vreme kao sada,obicno zemlja pukne u ovom periodu.Situacija naravno nije ista svuda ali netreba paniciti rano je za to,menu je trebala kisa za neki mlad kukuruz ali nema je ali pasce jednog dana.
z3_precipitation_066.png

prec06_24.png

Veceras moguce padavine na severu i zapadu zemlje a mozda se ovo dovuce i do centralne Srbije,videcemo sta ce biti po novim izlazima nadam se da ce pojacati padavine za naredni
z3_sig_hail_prob_066.png
period jer nikad tu nista nije sigurno.
 
Juce bas vrelo, bez vetra, ili sa povremenim fenom. Tacno se oseti da nam je Afrika poslala vazduh. Nadam se da ce uskoro pasti temperatura, a i kiša.
 
Da li je moguce ta tokom sledece nedelje bude 2,3 dana oblacna sa kisom?Pitam zato sto sam hteo da kosim detelinu?Pljuskovi ne smetaju zato sto posle njih sija sunce ali bi smetalo ako bude oblacno i kisovito kao sto je bilo pre 2 nedelje.
 
Iako će biti lokalnog razvoja i večeras,ipak je sutra uveče glavna poslastica.I to za Vojvodinu pogotovo.

Sve će ići tamo na ruku,oblačnost će se razviti na severoistoku Bosne i onda u jugozapadnoj i južnoj struji širiti i jačati ka Vojvodini i dalje ka Karpatima.

Parametri su prilično jaki,moguć je grad i olujni vetar,a tamo ka Mađarskoj i Rumuniji usled početka smicanja u večernjim satima možda bude i superćelije.

@Malaksalo
Bice to sve pljuskovi,bez ''jesenjih'' kisa.
 
Poslednja izmena:
Ma nije nigde ni blizu toliko toplo,najtoplije je u Ćupriji zasad sa 31,9C.


Subjektivno jeste vrlo toplo,al ništa specijalno.


Paore moj dragi,ako obrnem kroz glavu sve scenarije koji nude različiti modeli,zaključak je da bi gotovo pa sigurno bilo nečega kasnije uveče,ali da bi te pogodio "blaži" deo jer bi glavna akcija otišla istočnije.Ako znamo da će i oblaci dolaziti sa jugozapada (a ti si spominjao često da Dunav čini mi se baš u takvom strujanju zna da otera sve uokolo) onda to itekako ima i smila.Zadnji GFS,iako sa vrlo grubom rezolucijom,to i naznačuje.Po svom iskustvu glavnina akcije u ovakvoj situaciji bude negde na tromeđi Srema,Bačke i Banata,odnosno jača oblačnost se formira zapadno od Tise.Ovo je mat pozicija za Kikindu i Zrenjanin,kad će ako ne u ovakvoj situaciji.
 
Poslednja izmena:
Kakav sam ja MORON, neopevani, Filip bre slepi Visnjic nije nasao reci za takve kao ja.Kazem ja mojima daj bunare da izbusimo i ne cekamo kisu, ne gledamo vise u nebo. Ma jok sta ce ti to. Sad cu da dobijem cir od nervoze i slepilo od gledanja u nebo.
 
Po svom iskustvu glavnina akcije u ovakvoj situaciji bude negde na tromeđi Srema,Bačke i Banata,odnosno jača oblačnost se formira zapadno od Tise.Ovo je mat pozicija za Kikindu i Zrenjanin,kad će ako ne u ovakvoj situaciji.
Iz tvojih usta u bozije usi. Samo se nadam da nece biti nekog "cirkusa"
 
Taj oblak je i kod mene ispustio par kapi,mislio sam da ce biti pljusak kad ono corak,bar ba je oblacno da ne przi toliko kad vec ne pada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh