Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi i mene zanima sta je za Semberiju, na umbreli ima preko 120 L po kvadratu za ovih par dana, a ostali sajtovi pokazuju dosta manje...Pa sad ne znam kome tu vjerovati, ako moze sta detaljnije?
 
Podzemne vode guraju kod nas.Jasno se vidi po strnjikama koje su u nižim delovima atara.Bile su suve u žetvi i nakon nje jedan izvestan period dok sada nisu.Proletos u neke delova atara nije moglo da se ode nikako.Voda je ulazila u kabinu traktora.Biće jako vesela i zanimljiva jesen.
Ja stvarno neznam taj fenomen podzemni voda ,kod nas kad Tisa krene u opadanje podzemne vode pocnu da nadolaze,sto se kosi sa principima spojenih sudova,dal neko zna sta je to posredi,nema mi logike.;
 
Kimi kakva je razlika izmedju modela eta, eta 2 i gfs ?

U skoro svemu.ETE su stari lisci,nasi tj. srpski modeli koji su bili glavni 80-ih i 90-ih.Danas su ipak slabo pouzdani,jer su Ameri i Britanci ulozili milijarde u svoje prognosticarske sisteme (UKMO,GFS,ECMWF) koji su danas Bog i batina prognoze u Evropi.

Sto se tice ublazavanja padavina,toga tesko da ce biti,jer su modeli vrlo odlucni i istrajni u velikoj kolicini padavina.

Podrinjski i Semberijski kraj po onome sto ja vidim lagano preko 100 litara,a sve ostalo je igra macke i misa.
 
Kimi- Reci mi molim te da li ce se ponoviti onaj uzas kod mene u kraju Petrovac i okolina??????????!!!!!!!!!!!!!! Ili nece da nas zahvati toliko jak ciklon???

KAd krecu te padavine,oni najavljivali za nocas ali se nista ne primecuje da se nesto gadno sprema..

DA li ima vremena sutra jos nesto poraditi????
 
Podzebne vode nadolaze izmedju V.gospoine i M.gospoine tako kod nas pricaju stari godinama i najbolje bi bilo busiti bunare u to vreme...

I meni je ovo totalno nelogično . Možda važi od područja do područja. Ovde su stari govorili da je za bunar za napajanje stoke najkritičnije oko male Gospojine , obično tad i presuše plići bunari . ??
 
U skoro svemu.ETE su stari lisci,nasi tj. srpski modeli koji su bili glavni 80-ih i 90-ih.Danas su ipak slabo pouzdani,jer su Ameri i Britanci ulozili milijarde u svoje prognosticarske sisteme (UKMO,GFS,ECMWF) koji su danas Bog i batina prognoze u Evropi.

Sto se tice ublazavanja padavina,toga tesko da ce biti,jer su modeli vrlo odlucni i istrajni u velikoj kolicini padavina.

Podrinjski i Semberijski kraj po onome sto ja vidim lagano preko 100 litara,a sve ostalo je igra macke i misa.

Znaci moj kraj opet ode pod vodu...pa dokle vise jbte, ovo će izgleda biti četvrta poplava ove godine?!?!
 
Izmedju Gospoina su obicno najnize podzemne vode zato su se tad i kopali bunari ,jer kad tad naidjes na vodu taj bunar tesko presusuje.
Ove godine to ocigledno nije slucaj.
 
Da ali bunari nemaju vezu sa ovim nazovi fenomenom,reka opada a podzemne vode rastu,nebitno,dal je prolece ,leto ,jesen.
 
Ide ti i grmljavina Zarko,tamo od mojih krajeva tj. sa zapada.U Novom Selu je bio jak pljusak sa grmljavinom.

Ljudi,Vojvodina i istok Srbije su potpuno mirni ,nema straha od bilo kakvih poplava.Nece to biti ni blizu kolicine kao dole juznije i jugozapadnije.

Na istoku i severoistoku ce duvati jaka kosava,dok ce Vojvodina biti van domasaja glavnine padavina.Padavine ce dolaziti sa istoka i jugoistoka.

Na Kosovu ce biti dobrih padavina isto.
 
Ako nesto znaci u Italiji Verona upravo pocinje kisa a sprema se gadno,potmulo tutnji a kolega malopre stigo kaze u Austriji nenormalno nevreme i grad oko Innsbrucka.
 
A kod mene u Pokuplju tik ispod Jastrebca ni glasa ni traga od kise :) Jos sutra trideset stepeni i posle uzivancija :) :)`
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh