Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ala pljusti jbm ti i leto i kisu i vreme!
 
Ispada se kisa samo tako, danas sam cak i pomislio da ce nas zaobici, ovako nije lose ,opet usteda goriva na navodnjavanje. ::svaka cast::
 
Kod nas je bila jaka kisa sa gradom i jakim vetrom u trajanju oko 10 min.Za to vreme je palo 15 l.Kasnije je ponovo padala i kisomer sada pokazuje 25 l.Steta,nadam se,nije velika,ali videcemo sutra.
 
Kod mene je večeras palo 4l. Interesantno, u prethodnom periodu kad god je padala - palo je po 4l.

A valjalo bi još malo jer je dosta suvo u ataru. Čistio sam uvratine na sojištima i motikom sam potkopavao koren nekih većih "grmova" kako bih ih lakše iščupao, i potpuno je bilo suvo na toj dubini. Ne kažem da usev sad pati zbog nedostatka vode, ali bi se ubila jedna solidnija kiša, pogotovo soji koja sad intezivno naliva mahune, pa više i ne mora do posle vršidbe...
 
Kod mene nezapamćeno nevrijeme, grad veličine teniske loptice i nekakav neobičan grad u obliku nazubljenog diska, onako nešto nikad nisam ni vidio niti čuo da postoji uz ekstremno jaku kišu koja je uništila puteve, meni je kroz dvorište tekla rijeka širine 3 metra i dubine 20cm, vjetar na nivou uragana je lomio drveće i obarao sve pred sobom. Ne znam šta je sa kukuruza (mislim da neće biti nikako dobro) ali bašta sa povrćem više de facto ne postoji. Nevrijeme je počelo nekih 5 minuta nakon što smo istresli zadnju prikolicu silaže. Bar je bilo fino pa nas je pustilo da završimo taj posao.
 
Kod mene baš jako nevreme, padao je grad, to su ona dva crna odraza na radaru između Loznice i Valjeva, oba su prošla preko sela, prvi sa velikom količinom kiše i nešto grada ali je drugi napravio haos, grad veličine manjeg jajeta je padao uz obilnu kišu, reke su tekle putevima i dvorištima, ove godine nas je baš potkačilo puno puta, ne verujem šta može za godinu da se desi. Sutra obilazak atara i da vidimo štetu na usevima koja će biti poprilična.
 
Što bi rekao moj kolega takva tura, a da nemaš ti Nikola nekog šarova pa da on ponekad obavi malu nuždu i otud kod tebe više vode u kišomeru.:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh