Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao da smo u monsunskim predelima. Pre podne i jedan deo popodneva jako toplo i onda ide nevreme ali po tacno utvrdjenoj satnici. I ovde sada pocelo da duva i da se naoblacuje, ka i juce i prekjuce......
 
U centralnoj Srbiji kod mene je pored dobre kise padao i grad. Ljustio jedno vreme i to bas dok sam kosio jednu brdovitu parcelu. Traktor krenuo da slajfuje i kalja seno, pa sam morao da odustanem.. uzas. Kad bi sastavilo 5-6 dana bez kise al ne vredi.. ni psenicu nisam jos skinuo.
 
E brate prevršilo svaku meru opet grmi od pravca sombora dam se okladit da nas neće omašiti:kisa:u 3 lpm...
 
Kod mene dobra provala oblaka nekih pola sata bez prestanka... Par minuta je bilo i grada velicine lesnika ali nikakvu stetu nije napravio!!! Odlicna kisa, bice dovoljno za kukuruz da nalije zrno!
 
Ako neko zna da izracuna kolicinu po m2 a da nije kisomer. Igrom slucaja napplje je ostao jedana plasticana cinija i u njoj je bilo 10,5cm vode a sirina posude je 28cm.

Pošto je u pitanju činija - ne možeš izračunati koliko je bilo padavina (bar ne jednostavno). Ali zato lako možeš preručiti sadržaj (vodu) iz te činije u neki lonac koji je prečnika kao i ta tvoja činija i onda izmeriti koliko mm ima visine voda u tom loncu, i onda je toliko litara palo. Obično se sudi rade u nekim standarnim merama, pa postoje lonci i činije sa jednakim prečnicima (kod lonca po celoj visini, a kod činije na vrhu), tako da ćeš verovatno lako naći odgovarajući lonac...
 
Kod mene sad protutnjalo neobicni nevrijeme no bez kapi kise.Onako jak vjetar u zivotu nisam vidio,duvao je sa istoka i jugoistoka.Ne smijem da idem u polje da obidjem kukuruz,cekam da se vrijeme smiri ali ocekujem da ce biti ogromne stete.
 
Лепа киша неких пола сата са помало и леда величине грашка уз повремене налете ветра.
Чуло се и испаљивање ракете. Литре нећу да помињем у знак солидарности са колегама из јужног баната где
кише или нема или јако мало, знам како је мени кад слушам овде о десетинама литара кише а код мене ништа.:osmeh:
 
Kod mene drobi i tutnji sa svih strana,vrat iskrivih gledajuci u nebo, strah me grada.Jos se ne zna hoce li sta biti od ove halabuke, drzimo palceve da nas bar najgore obidje.
 
Juce od dva sata pa sve do pola osam , pala bas lepa kisa , pravi letnji pljusak sa grmljvinom.
Danas od pola tri, kisica niskog inteziteta ,evo jos sipi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh