Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ F.E.A.R

Komšija, mi k'o da smo začarani, neće nas kiša nikako. Vremenske prilike sam počeo detaljnije da pratim od kad imam internet, i koliko sam zaključio mi smo uz severni Banat najsušniji. Za razliku od nas, zapadna Bačka i južni Banat skoro nikad ne omanu...
 
@ F.E.A.R

Komšija, mi k'o da smo začarani, neće nas kiša nikako. Vremenske prilike sam počeo detaljnije da pratim od kad imam internet, i koliko sam zaključio mi smo uz severni Banat najsušniji. Za razliku od nas, zapadna Bačka i južni Banat skoro nikad ne omanu...

Tacno tako.Davno su pricali za ove krajeve da nas neverovatno kisa zaobilazi...koja je verovatnoca da uvek budemo potpuno okruzeni kisnim oblacima kao neko ostrvo i nista da padne...upekla zvezda i sparina neverovatna al ajde gajimo nade za sutra
 
Tacno tako.Davno su pricali za ove krajeve da nas neverovatno kisa zaobilazi...koja je verovatnoca da uvek budemo potpuno okruzeni kisnim oblacima kao neko ostrvo i nista da padne...upekla zvezda i sparina neverovatna al ajde gajimo nade za sutra

I kod nas kruzi prica da od kada radi hipol u odzacima nekako deli oblake (skretnicar) jedne dalje put sombora,i vamo na b.palanku.Sad koliko ima istine u tome... a inace i mi smo suvi kao i ti i dukej...
 
Dace Bog da grese! Ovo sranje sa istoka nam nikako ne treba. Srednjem i Juznom Banatu po ovoj mapi lose se pise!

z3_precipitation_30.png

Znaci da su ipak imali pravo! Eto atar Kovacice i Debeljace grdno nastradao!

Kod nas oko 13:00 solidan jedan pljusak pa kasnije po podne jos jedna dobra kisa a potom jos jedna tura.
 
Kod nas, juče i noćas, palo 5l...tako kaže merica, na moje iznenađenje jer je utisak bio sinoć da je palo više...međutim, kad sam jutros video da je suvo ispod muškatle u baštici...znao sam da je cifra jednoscifrena :sta:
Evo, sada ponovo pada neka tiha kišica.

Pre nekoliko godina smo dobili krajem juna grad...kukuruz je bio pred metličenje, lišće je svo bilo u fronclama ali nije lomilo stablo. Nakon grada je isterao 2-3 lista (do metlice) a zahvaljujući tome što je kod njega paralelna lisna nervatura i froncle su nastavile da rade fotosintezu...realno smanjenje prinosa je bilo oko 20%...ove slike koje je okačio Šandor ne obećavaju, na žalost ::lose::
 
Prigrevica 15 l juče bez krutog dela.Malo pojačan zapadnjak ali bez oštećenja.
Sada pada prava kupusarka....
 
@peto1

Juce je kod mene bilo nesto malo kise ali od marketa "Roda" prema tebi je po kazivanju cere bio potop. Camac ti je sigurno na dnu Dunava.:osmeh::ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh