Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne pitah moje kako je trenutno (ja sam u Bg),ali eto tu je komšija da javi :osmeh: Verovatno je u pitanju neka mala prolazna rupa u oblacima komšo,jer satelit daje brdo oblaka u našoj blizini.


Treba očekivati još ove jesenje (nimbostratusne) kiše danas i sutra...

...pa onda idemo u nevremena mod.
 
Bitno da severni deo vojvodine nema kisu ni u najavi,nas sve zaobilazi,nije padalo,ne pada i nece ni padati koliko vidim...strasno...juce proslo par km pored grada u gradu nula
 
Sprema se kiša u Novom Selu,oblačnost sa jugozapada ide pravo na dolinu Zapadne Morave....biće još litara:

Kako samo zaliva ovih dana visoke vrhove Dinarida...Prokletije,Durmitor,Hajlu,Igman,Čvrsnicu,Bjelašnicu.

ko2014061413450000dbzcap.png


@slobapatrola

Imaju i oni u najavi,pogledaj na sajtu
 
Poslednja izmena:
Juče 10 litara za par minuta.Trenutno sunčano.Večeras najavljuju padavine pa sve do Petka.Valjda će nas potrefiti bar jedan dan.
 
Au dobi nas kisa kisomer od sinic pokazuje 20lit,a ja mislio da radim silazu.Kimi kad ce da se stabilizuje malo ovo vreme.?
 
Svakako ne u skorije vreme.

Ih,tek će da krenu da besne razvoji sa visokih crnogorskih planina narednih dana.

I danas zaliva te predele samo tako,na vrhovima Durmitora i Prokletija je i presnežilo.

Biće vode za Ibar,Lim i Drinu :osmeh:

I u Novom Selu od jutros pada kiša.

RHMZ se oglašava,očekivano:

Na Kolubari, Ubu, Tamnavi, Lјigu, Drini, Limu, Jadru, Jasenici, Kubršnici, Majuru, Resavi, Lugomiru, Moravici, Bjelici, Ibru, gornjem toku Zapadne Morave, kao i na Toplici, Jablanici, Veternici i gornjem toku Južne Morave, na Nišavi i na Vlasini od 17. do 20. juna vodostaji će biti u porastu sa približavanjem granice javlјanja tj. upozoravajućim nivoima (na vodotocima bujičnog karaktera ovih reka očekuju se kratkotrajni nagli porasti vodostaja sa pojavom lokalnih izlivanja tokom 18., 19. i 20. juna).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh