Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Umesto da nam kiša donese radost sad se plašimo cim se oblaci nakupe na nebu,danas lep i suncan dan sto više :cool:
 
Vreme do subote-nedelje na severu stabilno,uz sve više temperature.

U centralnim i južnim krajevima,posebno sutra i prekosutra ima uslova za kišu i za popodnevne pljuskove sa grmljavinom.

U planinskim oblastima jugozapada,juga i istoka Srbije uslova za pljuskove biće svakodnevno.

Tamo od nedelje već intenziviranje nestabilnosti i padavina u čitavoj zemlji kako se sada čini...

- - - - - - - - - -

Najgore poplave su definitivno na slivu Kolubare,Jadra....ali po povrsini koja je potopljena apsolutni povednici su dolina Zapadne i Velike Morave.Te potopljene oblasti se vide cak iz Svemira !!!

screen-shot-2014-05-19-a.png
Imas li neki link za te slike iz svemira?
 
Danas je napokon završen uticaj ciklona Tamara.Šta reći,ciklon koji će se dugo pamtiti u meteorološkim brojkama,a nažalost i po materijalnoj šteti i ljudskim žrtvama.

Moram da pohvalim prognostičarske modele koje su ovo predvideli i nedelju dana ranije.

To vam je i dokaz da nikakvo veštačko delovanje na vreme ne postoji (HARRP i ostala govn" u sklopu teorija zavere koje naš jadni narod prihvata zdravo za gotovo,a koje potiču od strane neobrazovanih maloumnika čiji je cilj samo da se narod što više zaplaši).

Danas je napokon bilo sunčano,ali se videlo na kraju dana primicanje nove nestabilne vazušne mase sa jugozapada koja će doneti kišu i pljuskove sa grmljavinom ponegde,uglavnom južnije od Beograda.

Svi modeli su složni da nas krajem i početkom sledeće nedelje očekuju i jake oluje ponegde opet uz obilne padavine.
 
Danas je napokon završen uticaj ciklona Tamara.Šta reći,ciklon koji će se dugo pamtiti u meteorološkim brojkama,a nažalost i po materijalnoj šteti i ljudskim žrtvama.

Moram da pohvalim prognostičarske modele koje su ovo predvideli i nedelju dana ranije.

To vam je i dokaz da nikakvo veštačko delovanje na vreme ne postoji (HARRP i ostala govn" u sklopu teorija zavere koje naš jadni narod prihvata zdravo za gotovo,a koje potiču od strane neobrazovanih maloumnika čiji je cilj samo da se narod što više zaplaši).

Danas je napokon bilo sunčano,ali se videlo na kraju dana primicanje nove nestabilne vazušne mase sa jugozapada koja će doneti kišu i pljuskove sa grmljavinom ponegde,uglavnom južnije od Beograda.

Svi modeli su složni da nas krajem i početkom sledeće nedelje očekuju i jake oluje ponegde opet uz obilne padavine.


Super ovako sa pokidanim nasipima ima da nas podavi ponovo i 50-60l po kvadratu!!!!!!! Nadrljasmo zestoko!!! Ako ponovo pocne da pada ja dizem ruke od atara koji je bio pod vodom!!!!
 
Kimi, kako ti se čine modeli, da li su te obilne padavine najavljene za početak sledeće nedelje sve izvesnije ili se situacija menja?
Sutra bi trebao da odnesem pomoć koju smo prikupili za Krupanj, pa da znam da li da vidim sa rodbinom da povedem decu sa sobom kako bi ih sklonili u slučaju opet obilnih padavina.
Hteo sam da pošaljem u PP, ali puno ti sanduče, a možda i još neko vidi info pa reaguje shodno tome.
 
NeLe001

Modeli su apsolutno ubeđeni da nas očekuju jaki,snažni grmljavinski procesi koji će svkako doneti lokalno ponovo vrlo obilne padavine.

Uopšte to ne čudi,nažalost.Pokušavaju cikloni malo da "posete" i druge krajeve,ali neumoljiva mlazna struja sa Atlantika sve to na kraju vuče ka Balkanu,kao magnet.

To se upravo dešava sada,ciklon je "posetio" malo Francusku i delove Španije i Portugala,doneći nama na našu sreću bar malo predaha.Ali ponavljam,neminovno je njegovo primicanje i premeštanje ka Balkanu...
 
Kimi,plasis me... Sta ce biti od subote? Sta da ocekujem za moj kraj(Valjevski). Hocu da idem da kosim neku lucerku da spalim,ali mora da se osusi,moze da se udje,isao sam da vidim,pa da znam kako da se orjentisem.
 
Ako Kimi kaze da ce kisa,onda ce padati,nikom drugom ne verujem. Uostalom,nek bude kako hoce,ja odoh kositi,valjda ce se prosusiti da moze da radi sibica svoj posao.
 
Visoka temperatura u kombinaciji sa velikom vlagom donece nam izgleda pravu katastrofu,ako se opet navuce neki ciklon ja mislim da ce nas dotuci,nece ovo izaci na dobro,godina je veoma cudna,situacija je napeta a bice izleda jos gore,neka nam bog pomogne ako je u mogucnosti u suprotnom nema nam spasa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh