Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre podne suncano sa po kojim oblakom,sada vec krenulo da se oblaci,videcemo sta ce biti do kraja,temperatura oko 17C
 
Pocinje dugo najavljivano naoblacenje. Nadajmo se bez nepogoda
sofa.gif
laser.gif
 
Krenula da pada pre nekih sat vremena,onako sitna,za sada mirno vreme,nema ni vetra,a ni grmljavine...
 
Znao sam ja jos pre mesec dana kada je kisa pocela da pada da ona ne pada da bi nama donela koristi vec da bi unistila i ono st onije unistila dvogodisnja susa.Znaci sada je skoro sve unisteno a posle ovoga oblaka koji je pre pola sata doneo pomracenje sunca,jak vetar i uzasno brze oblake,mislim da nece ostati vise nista.Nikako ne uspevamo da pokosimo i prikupimo hranu za zivotinje,gomila buba sve zivo jede,od nenormalnih padavina bolesti unistile psenicu a ponos moje proizvodnje u istoriji porodice,jecam,na 10 hektara,koji je rekord po svim dosadasnjim pokazateljima-sada ce totalno biti povaljan i unisten.Znaci opet nema pravde ni milosti prema jadnim i siromasnim ljudima juga.Dodje mi da sve oteram u ... i odselim se sa ovih prostora gde je sve nenormalno...
 
Bilo je mestimično vrlo jakih oluja u popodnevnim časovima.Sada se to sve smiruje,hladan kontinentalni vazduh kreće da curi nad morske krajeve severozapadno od nas što dovodi do prave eksplozije oblaka i padavina,pa samim time i formiranja ciklona.

Sve je spremno za pravi potop...........

U četvrtak je čak i u nižim predelima ponegde na zapadu i u centralnim krajevima moguća susnežica.Za planine ne treba trošiti reči,zatrpavanje kakvog se ni meseci u srcu zime ne bi posramili.

Količine padavina ukupne uglavnom od 60 pa do 180 litara do petka popodne,pa kako ko ubode..sada ostaje praćenje radara i satelita.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh