Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je od 15. aprila do sada sve ukupno palo oko 20 l kise, svaki oblak zaobilazi.
 
Nevrijeme o kojem sam maloprije govorio napravilo je strašnu štetu u ataru susjednog sela Ugljevik Selo. Ekstremno jake padavine u podmajevičkom kraju izmedju sela Janjari, Atmačići, Glinje i Ugljevik Selo slile su se u potok Ugljevik koji se u ravnici odmah izlio i poptuno uništio veliki broj parcela, odnoseći sjetveni sloj i nanoseći kamen, smeće i ugalj. Na slici se vidi samo dio poplave, nisam mogao da bolje snimim zbog jake kiše koja je počela. Prošao sam traktorom i napravio u vožnji ovu sliku, u povratku nisam mogao slikati ali je površina pod vodom povećala za bar deset puta.

28rla83.jpg
 
Sta to dolazi u Banat , jer nevreme, mi smo danas imali pljusak sa malo grada nije strasno , zasad smo jeftino prosli!
 
Upravo se zavrsio potop koji je trajao skoro dva sata,sve pliva,kanali u selu su puni....ko je skoro sejao sada je nadrljao,ovo ce napraviti debelu koru..
mene je uhvatila kada sam se vracao sa prskanja,sva sreca u kabinu..
 
Cekam @kiralj-a da salje ove silne oblake do mene......:kisa:
 
Poslednja izmena:
Danas potop u selu pored, Vasici , jedva pobegli iz njiva, kapi ko ko kruske a na asfatlu 10 cm vode i jos ponegde lezi u njivama. Kako se ide prema Sidu ono sve slabije padala, tek kasnije pocela padati i to nista posebno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh