Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je toliko kise palo,da smo danas prepodne komotno sa drugarovom wv 2-jkom po' atara obisli bez da se iskaljamo.
 
Ti mislis da ce biti ovako kao sto si napisao ili znas? Ili samo pretpostavljas?
Pretpostavljam jer sam primetio godinama unazad ili ima kise ili je nema,kada je ima pada mnogo kao sada,prosle godine u maju dosadila je cim se naoblaci eto kise i grada jedva zivu glavu izvukosmo.ali problem kod sunca je taj sto ume da potraje period visokih temperatura,prosle godine je 45 dana bilo bez kapi kise kod mene,od kako nas grad ubio kisa nije pala,do kraja godine bilo je jos nekoliko duzih susnih perioda kao i zimus.nesto nevalja to je ocigledno.
 
Bitno da suvo, i ceo vikend je suv a posle........

ry6u5avu.jpg
 
Suncan i vedar dan ali vetrovit pa se ne moze na pecanje.

Duško bre,baš te neće :riba:


Ovako stoji situacija za naredne dane.

Sutra ponovo dosta nestabilno u čitavoj zemlji.Izuzetak je Banat,deo istočne Srbije i Pomoravlje gde bi verovatno usled košave koja će tu najduže da potraje nestabilnosti izostale.Oblaci će dolaziti sa istoka.

U utorak i sredu nestabilno svuda,ali uz oblake koji će se sporo kretati,pa će mestimično pasti ogromna količina padavina.Oblaci će dolaziti sa severozapada,ali ponavljam vrlo spori.

U četvrtak i petak i dalje nestabilno,posebno južno od Beograda.Oblaci će dolaziti pretežno sa jugozapada.

Za predstojeći vikend u igri je novo jako zahlađenje sa severa Evrope.
 
Samo mi nije jasno kod ove prognoze ako pogledaš sva tri grafikona ETA2,ETA i GFS ( menjaš ih u gornjem desnom uglu ) u sva tri grafikona je različita količina padavina :sta: e sad nije mi jasno zbog čega je to tako :sta:
 
Ко даје најбољу прогнозу за мој крај? Гледам сви различито.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh