Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo u mom kraju već su vidljive posledice obilnih padavina- reka Jadar se izlila oko podne, nije još velika šteta, za sada prolazi svojim otokama koje je prosekla nekadašnjim velikim poplavama ali postepeno nadolazi.. Mnogi će morati u presevanje, kako stvari stoje sa prognozama možda tek u maju.. Kod mene za sada nema štete, ali ako bude još pljuskova i proširi se poplava, grrrrrr... Jbg..
 
+7 i pada vec dva dana, ako ovako bude hladno imacu drva do sredine juna a posle cu videti:bravo:.
 
Posledice kiše koja bez prekida pada od juče, počela oko 17h i još pada. Ova rijeka je inače široka 3-4m i duboka pola metra.


Mnoge parcele koje su na samom prelazu ravnice na brdoviti kraj izgledaju ovako ili mnogo gore, ja srećom nemam nijednu u tom dijelu.

2eupcnn.jpg
 
Kod nas +10c i 7L kise od sinoc do sada,a pada i dalje ali ona jesenja dosadna po meni prava kisa za ovo vreme bez bojazni da ce napraviti pokoricu!
 
Počela kiša,dakle krećemo...

GFS u narednih 66sati crta 72 litra,EC 78 litara !

Ove rečice sa Goča izlivaju garant,možda i Morava.

EDIT:Umerena pa i jaka kiša :kisa: Verovatno će i komšija iz Stubla potvrditi.

[TABLE="width: 479"]
[TR]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, colspan: 2, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"]До краја дана, сутра и у суботу на подручју Србије обилне падавине, местимично од 10 до 30mm за 24 сата, а у централним, источним и југоисточним крајевима у четвртак и суботу локално и изнад 30mm за 12 сати. За викенд у планинским пределима нагло отапање снежног покривача у комбинацији са кишом.

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

- - - - - - - - - -

bice cupavo u centralnoj srbiji.
 
Ljudi moji,tek se kiša zahuktava....kako će da potopi veći deo jugozapadne,zapadne,centralne i delove južne i istočne Srbije pa to je bruka do subote uveče :kisa:

Šta mi da kažemo ovde...već 2 meseca konstatno najjači sa padavinama,nijedna kiša ili oblak da nas promaši.

Nisam sabirao tačno,ali mislim da smo od kraja februara prešišali 250 litara....ejjj 250 litara,delovi Vojvodine istovremeno ni 20 nisu dobili...

Jaka kiša napolju,palo evo već skoro 7 litri..
 
Po mom računu je kod nas za mesec i po dana palo oko 200l. Mi smo malo tamji od vas, Prekomoravaca. Sad ubija kako pada. Trenutno mi se teli krava pa posmatram iz štale već povelike bare po dvorištu. Izgleda da je majmun ušao u tenak. Biće katastrofa.
 
Po mom računu je kod nas za mesec i po dana palo oko 200l. Mi smo malo tamji od vas, Prekomoravaca. Sad ubija kako pada. Trenutno mi se teli krava pa posmatram iz štale već povelike bare po dvorištu. Izgleda da je majmun ušao u tenak. Biće katastrofa.

E to se zove sposoban domaćin, kad ima vreme da poseti i poljoinfo. Svaka cast...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh