Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vetar....i to hladan....kiše ima na momente....za celu noć 4lit.
 
Cijelu noć lije bez prekida, znači potop. Eto svi su se žalili da je suša (i jeste bilo suvo), e eto sad više nije suša.
Ja se i dalje žalim da je suša I to nezapamćena!Kod vas već danima lije kiša a ja već danima ne izlazim iz traktora,u zadnja tri dana sam se nagutao prašine ko nikad u životu.Pre neko veče je palo oko 10-tak litara kiše ali dok je ona padala ja sam spremao bez ikakvih problema tek oko ponoći je počelo malo da lepi na spremač ali je već i ona prestajala da pada,sutradan sam nastavio sa spremanjem kao da je nije ni bilo (malo manje je prašilo),Juče sam sejao od 5h ujutro do 8h uveče i sem ludačkog vetra ništa drugo nije bilo, ni jedne jedine kapljice!Malopre sam gledao u kišomer i ima cele dve litre to je valjda palo u toku noći ili jutros rano.A što je najgore za moj kraj ni nema neke najave za ozbiljniju kišu ovih dana,tako da ja mogu reći da je za sad SUŠA.
 
Za komšiju Kimija, pogled na njegovo Novo Selo iz Stubla. jedva se nazire u oblacima i magli.
2wr19bl.jpg
 
Bije samo tako...sigurno preko 20 litara od sinoc!Gledam radar,ovaj oblak tj.ova gromada od oblaka dolazi ni manje ni vise nego sa juga Grcke,preko Makedonije,Bugarske,Rumunije i istresa se kod nas...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh